Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Balin znika z piłkarskiej mapy

16.02.2018 14:55 | 6 komentarzy | 8 484 odsłon | Michał Koryczan

Orzeł Balin, jeden z najbardziej znanych klubów futbolowych ziemi chrzanowskiej został wycofany z rozgrywek.

6
Balin znika z piłkarskiej mapy
Zespół Orła Balin w czwartoligowym sezonie 2011/2012
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zanosiło się na to już od pewnego czasu. Na początku stycznia mówił o tym Ireneusz Palka, były trener drużyny z Balina.

Czarny scenariusz właśnie się spełnił. Do Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów trafiło pismo podpisane przez Łukasza Mroza, prezesa Orła.

Informuje w nim, że zarząd klubu postanawia wycofać zespół z Balina z rozgrywek A-klasy z powodów organizacyjno-finansowych.

- Zrobił się wielki problem z chrzanowskim futbolem. W tak dużej gminie został tylko Fablok w A-klasie oraz Polonia Luszowice i Tempo Płaza w B-klasie - mówi Leon Kozioł, wiceprezes PPN Chrzanów.

Klub z Balina powstał w 1995 roku. Przeszło dekadę później rozpoczął się swoisty złoty okres Orła, który stał się jednym z najlepszych zespołów futbolowych na ziemi chrzanowskiej.

Drużyna zaczęła się piąć po kolejnych szczeblach krajowych rozgrywek futbolowych. Orzeł wylądował w czwartej lidze, choć niewiele brakowało, aby wzbił się nawet na trzecioligowy poziom.

W tamtym okresie w ekipie nie brakowało znanych piłkarskich nazwisk. Barw balińskiej ekipy bronili m.in. Grzegorz Kaliciak (dwukrotny mistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski z Wisłą Kraków), Marcin Bojarski (mistrz Polski z Legią Warszawa), Daniel Treściński (mistrz kraju z ŁKS Łódź), czy Nigeryjczyk Abel Salami (mający na koncie występy w ekstraklasie w Stomilu Olsztyn i Szczakowiance Jaworzno).