Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Trudno prosić o pomoc, jeśli samemu się jej nie okaże

05.12.2016 12:46 | 7 komentarzy | 6 685 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 10:27

W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Zapytaliśmy młodych mieszkańców ziemi chrzanowskiej, dlaczego warto pomagać innym.

7
Trudno prosić o pomoc, jeśli samemu się jej nie okaże
Uczennice II LO w Chrzanowie: Katarzyna Norys, Aleksandra Kubis, Anita Piątek i Nikola Rębisz oraz pedagog Agnieszka Makuch
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy angażujesz się w akcje charytatywne?

Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie od lat angażują się w akcje charytatywne. Są wolontariuszkami Szlachetnej Paczki czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działają na rzecz schronisk dla zwierząt, a od niedawna pomagają rodzinom zastępczym w opiece nad dziećmi. Dziewczyny mówią, dlaczego warto robić coś dla innych.

Aleksandra Kubis z Libiąża
Warto pomagać potrzebującym i wspierać ich w tych trudnych chwilach, bo każdy z nas może się znaleźć w podobnej sytuacji. Trudno, żebyśmy w przyszłości prosili o pomoc, jeśli teraz sami jej nie okażemy. Nie ma piękniejszej nagrody niż zobaczenie, chociaż przez moment, uśmiechu na ich twarzach.

Nikola Rębisz z Chrzanowa
Od paru lat razem z rodziną jestem darczyńcą w Szlachetnej Paczce oraz koordynatorką WOŚP w naszej szkole. Pomagam też w schronisku. Lubię to robić, bo jestem pewna, że tyle dobra, ile dam drugiej osobie, tyle do mnie wróci. Najważniejszy jest uśmiech, dla którego jestem w stanie zrobić wiele.

Anita Piątek z Libiąża
Pomaganie sprawia mi radość. Gdy widzę jak drugi człowiek się uśmiecha. Mimo że jest w trudnej sytuacji. Ten uśmiech osoby, która dużo przeżyła, jest o wiele bardziej serdeczny, niż kogoś, kto nie ma problemów.