Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Dwie duże imprezy kolarskie zahaczą o ziemię chrzanowską

12.05.2016 19:31 | 0 komentarzy | 3 589 odsłony | Marek Oratowski

Zanim przez nasz region przejedzie peleton tegorocznego Tour de Pologne, na lokalnych drogach pojawią się kolarze startujący w Małopolskim Wyścigu Górskim.

0
Dwie duże imprezy kolarskie zahaczą o ziemię chrzanowską
Uczestnicy Małopolskiego Wyścigu Górskiego przejeżdżają przez Trzebinię
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy MWG od kilku lat goszczą na naszym terenie. Tym razem impreza zostanie zainaugurowana w Trzebini. Trasa pierwszego etapu rozgrywanego w piątek, 10 czerwca, ma prowadzić z Rynku w Trzebini do Alwerni.

Kolarze przejadą następnie m.in. przez Olkusz, Bukowno, Zalas i Rudno. Zrobią kilka pętli. Pokonają 140 kilometrów. Po raz pierwszy aż tak długo zawodnicy będą przemieszczać się po drogach Małopolski Zachodniej.


10 czerwca, między godziną 12 o 15.40, na czas przejazdu kolumny wyścigowej drogi będą zamykane. Warto przyjść na start i metę, by zobaczyć z bliska kolarzy oraz uczestniczyć w imprezach towarzyszących (m.in. występie orkiestry dętej). Cały wyścig ma składać się z trzech etapów. Zakończy się w Starym Sączu.


Miesiąc później, dokładnie 14 lipca, przez Myślachowice, Trzebinię i Babice przejadą uczestnicy trzeciego etapu Tour de Pologne - czołowi kolarze świata, zapraszani przez Czesława Langa.