Nie masz konta? Zarejestruj się

Bobrek

Dziewczyny tańczyły, a las się palił

16.08.2015 08:39 | 2 komentarze | 6 265 odsłon | Łukasz Dulowski

Strażacy ochotnicy mogli sobie tylko powzdychać, ale po fakcie. Gdy podczas dożynek piękne tancerki wiły się przed publicznością, oni musieli jechać do pożaru.

2
Dziewczyny tańczyły, a las się palił
Gorące tancerki rozpalały publiczność na dożynkach w Bobrku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jednym z ważnych punktów dożynek było uroczyste uruchomienie nowej strony internetowej (www.solectwobobrek.pl). Na scenę wskoczył marszałek województwa Marek Sowa, mieszkaniec Bobrka, i „odpalił" portal. Przy okazji przekazał sprzęt komputerowy.

Ochotnicy akurat się posilali, gdy zawyła syrena. W lesie w Bobrku pojawił się ogień. W akcji uczestniczyli także zawodowi strażacy z Oświęcimia.

Tymczasem przed publicznością zaczęły się prezentować pary taneczne. Piękne dziewczyny, przystojni tancerze i bardzo gorące rytmy.

Oczywiście nie byłoby dożynek bez pań gospodyń, które od kilku tygodni wszystko dopinały na ostatni guzik.

Helena Sowa, przewodnicząca KGW w Bobrku, mama marszałka województwa małopolskiego:
- W połowie lipca trzeba już zbierać zboże, gdy jest pół-zielone. No i odpowiedni stelaż należy przygotować, by był piękny. Zboże wijemy w kółeczko, aby wieniec ładnie wyglądał. Jest nas trzynaście pań w kole i wszystkie bardzo chętnie pracują. Najmilsze chwile to jak się wieniec uwije.

Halina Kojdecka, szefowa bobreckiego koła emerytów i rencistów:
- Mamy już wprawę w przygotowywaniu dożynek. Przychodziłyśmy przez dwa-trzy tygodnie po południu. Dla nas to również rozrywka.

Podczas dożynek w Bobrku rozdawaliśmy „Przełomowe" gadżety. Rozeszły się w mig. W następny weekend, w sobotę (22 sierpnia), będziemy od godz. 10 na Rynku w Trzebini.