Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Na krajówce łatają dziury. Są utrudnienia

03.06.2015 11:46 | 5 komentarzy | 2 974 odsłony | Michał Koryczan

Kierowcy jadący drogą krajową 79 muszą się liczyć z korkami. Wszystko przez remont jezdni. Prace potrwają do środowego wieczoru.

5
Na krajówce łatają dziury. Są utrudnienia
Prace na ul. Trzebińskiej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od poranka robotnicy pracują na ul. Trzebińskiej w Chrzanowie. Część kierowców narzeka na korki.

- Nie dość, że sygnalizacja świetlna jest tutaj niezsynchronizowana jak należy, to jeszcze to. Czy oni muszą robić to w czasie największego natężenia ruchu samochodowego? Niech zaczną gdzieś o godzinie 18. Przed ciszą nocną mogą wykonać najbardziej hałaśliwe prace - uważa Krzysztof Latko z Chrzanowa.

Jak informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wymiana ubytków na DK nr 79 potrwa do godz. 19. Na utrudnienia można się natknąć na odcinku od Chrzanowa do Zabierzowa.

- Na pewno nie są to takie utrudnienia, żeby nie były do wytrzymania. Roboty w jednym miejscu nie są długotrwałe, bo się przemieszczają. W nocy takich prac nie można wykonywać w miejscach, które nie są odpowiednio oświetlone oraz w centrach miejscowości, bo przeszkadzałoby to ludziom. Nie możemy też zmusić wykonawcy, żeby robili tylko pół dniówki - mówi Iwona Mikrut.