Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

W Libiążu lotniczo, w Trzebini rodzinnie

30.05.2015 20:58 | 0 komentarzy | 3 715 odsłony | Marek Oratowski

Mieszkańcy Libiąża uczestniczyli w rajdzie rowerowym, a na Placu Słonecznym korzystali z atrakcji pikniku lotniczego. Przy kościele Św. Piotra i Pawła w Trzebini serwowano grochówkę, sporo działo się też na scenie.

0
W Libiążu lotniczo, w Trzebini rodzinnie
Na festynie w Trzebini śpiewa parafialna schola
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotnie przedpołudnie sprzed Libiąskiego Centrum Kultury w 20-kilometrową trasę rajdu rowerowego wyruszyło 53 cyklistów. Przejechali m.in. przez stawy na Groblach.

- Na rajdzie jestem po raz trzeci. Lubię jazdę na rowerze, uprawiam także nordic walking razem z innymi członkami z Klubu Seniora 50 Plus - powiedziała nam emerytka Wanda Wojciechowska.

Na mecie jedno z dzieci losowało nagrody - akcesoria rowerowe, parasole i gry dla najmłodszych, bo rajd odbył się właśnie z okazji ich święta.

Na Placu Słonecznym po południu libiążan przyciągały atrakcje pikniku lotniczego. Można było m.in. puszczać samoloty, czy pokręcić się w żyroskopie. Dzieci uczestniczyły w konkursach.

Mieszkańcy Trzebini ściągnęli po południu w okolice kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, gdzie trwał XX Festyn z Okazji Dnia Matki i Dziecka. Dzieci zajadały się watą cukrową, a wszyscy grochówką. Na scenie zaprezentowały się m.in. ubrane na biało dzieci z parafialnej scholi, śpiewające przy akompaniamencie gitary oraz przedszkolaki z "dwójki".

Gwiazdą wieczoru był zespół The Postman z Polkowic. Członkowie grupy są zwani "polskimi Beatlesami". Około godziny 18 w ruch poszły parasole, bo nad wyremontowaną przed festynem sceną pojawiły się czarne chmury. Wśród uczestników festynu przechadzali się harcerze z puszkami.

- Kwestujemy na chorych mieszkańców parafii - usłyszeliśmy od druhny Weroniki Koczurek.