Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Na trzebińskie wysypisko znów będą wywożone śmieci?

11.02.2015 14:34 | 8 komentarzy | 5 250 odsłon | Anna Jarguz

Szef usług komunalnych nie wyklucza wznowienia działalności składowiska przy ul. Piłsudskiego. Powiedział to podczas środowego spotkania z radnymi z komisji ochrony środowiska. Wymiana zdań była ostra.

8
Na trzebińskie wysypisko znów będą wywożone śmieci?
W spotkaniu na składowisku uczestniczyli (od lewej): Adam Pasternak, prezes zarządu UK Trzebinia, radni Alicja Antoń, Marek Harwes, Tadeusz Adamczak, Bożena Adamczyk, Beata Głownia z Zielonej Trzebini i radny Kazimierz Ludwikowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jak dostaniemy zezwolenie, to dlaczego nie mielibyśmy składować śmieci?! W budowę tego obiektu zainwestowano 6 mln zł. To pieniądze mieszkańców, nie moje - powiedział w środę Adam Pasternak. Przyznał jednak, że komunalka o zgodę na składowanie odpadów w II części kwatery jeszcze nie wystąpiła. Taką możliwość rozważa.

- Robicie to za cenę bajzlu w centrum miasta. Źle to wygląda, bardzo źle. Ludzi na razie nic nie interesuje. Ale obudzą się, jak będą smród i setki ciężarówek, jeżdżących ulicą Piłsudskiego - stwierdziła Beata Głownia ze Stowarzyszenia Zielona Trzebinia, która brała udział w spotkaniu.

- Ludzie obudzą się, jak przyjdzie im zapłacić za śmieci 20 zł. Niczego nie robimy za ich plecami. Chcemy, by było taniej - przekonywał Pasternak. W jego opinii, jak spółka będzie miała możliwość składowania śmieci na miejscu, opłaty nie wzrosną, a być może będą nawet niższe.

Pasternak zasygnalizował też radnym wyjście gminy Trzebinia ze związku śmieciowego.
- Wtedy nie będą nam dyktować cen. Teraz, jak wynika z naszych obliczeń, Trzebinia dopłaca do Chrzanowa - stwierdził.

Więcej w najbliższym, 7. numerze „Przełomu".