Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Miłośnicy nauki poznają tajemnice alkowy i mowę ciała

28.01.2015 14:26 | 0 komentarzy | 4 003 odsłony | Marek Oratowski

Nauczyciele I LO i Zespołu Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie przygotowali atrakcyjne warsztaty i prelekcje. Może w nich bezpłatnie wziąć udział każdy, kto w piątek, 30 stycznia, przyjdzie na II Festiwal Nauki "Noc w liceum".

0
Miłośnicy nauki poznają tajemnice alkowy i mowę ciała
W ubiegłym roku uczestnicy imprezy mogli zgłębić choćby tajniki fizyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niezła frekwencja w ubiegłym roku zachęciła organizatorów do kontynuowania imprezy. Ma skłonić mieszkańców (bez względu na wiek) do przyjrzenia się różnym dziedzinom nauki i wyzwolić w nich ciekawość.

- Tym razem rozpoczniemy nieco później, bo od godziny 16, a skończymy około 23. Każdy powinien znaleźć coś ciekawego z dziedziny, jaka szczególnie go interesuje. Przychodzący mogą zostawić wierzchnie okrycie w szatni. Dostaną również mapkę szkoły, by trafili do odpowiedniej sali. W przerwie między zajęciami można odwiedzić kawiarenkę. Warto poświęcić trochę czasu, bo to jedyna taka okazja w roku - zachęca Bożena Bierca, dyrektor I LO.

Tematy niektórych prelekcji brzmią intrygująco. Dotyczy to choćby tajemnic alkowy Ludwika Bawarskiego, mogących stanowić pułapkę podobieństw między językami niemieckim i angielskim oraz właściwej interpretacji mowy ciała. W szkole przy tej okazji można będzie zobaczyć pająki hodowane przez jednego z chrzanowian oraz wystawę grafik studenta Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Konrada Grzegorzewskiego. W sali gimnastycznej wszyscy chętni mający strój sportowy i obuwie zamienne zagrają w siatkówkę i koszykówkę.