Akademia na remis z Jadwigą

10.02.2010 20:41 | 6 komentarzy | 2 942 odsłony | red
W środowe popołudnie, piłkarze Chrzanowskiej Akademii Piłkarskiej z roczników 1998 i 1999 rozegrali w hali sportowej w Chrzanowie sparing z Jadwigą Kraków, który zakończył się remisem 4-4.
6

PKS Jadwiga od wielu lat prowadzi piłkarskie szkolenie wśród chłopców w Krakowie. Obecnie w klubie działa dziewięć drużyn od rocznika 2003 po juniora starszego. Zawodnicy Jadwigi występują w charakterystycznych strojach Interu Mediolan, dzięki współpracy z tym słynnym klubem. Jadwiga jest bowiem jedną z kilkunastu szkółek Interu na świecie. Krakowianie mają więc przyjemność występować np. w Mistrzostwach Świata Inter Campus gdzie spotykają się szkółki Interu z kilku kontynentów.
Po kilkunastu minutach rozgrzewki obie drużyny przywitały się sportowymi okrzykami i rozpoczęły sportową rywalizację. Chrzanowianie w 2. minucie objęli prowadzenie po strzale z prawej strony pola bramkowego Tomasza Kędziory. W 12. minucie padł remis, ale podopiecznych Sławomira Gołby na prowadzenie przed przerwą wyprowadził uderzeniem po rzucie rożnym Benjamin Łuczak. Między 42. a 44. minutą goście prowadzeni przez byłego piłkarza m.in. Wisły Kraków i Odry Wodzisław Jacka Matyję najpierw doprowadzili do remisu, a po chwili wyszło na prowadzenie 3-2. W 52. minucie było już 2-4, ale końcówka należała do Akademii z Chrzanowa. W 59. min. trafił Mateusz Wojtczak, a już w doliczonym czasie gry, na który zdecydowali się trenerzy, wynik spotkania na 4-4 ustalił Kędziora.
- Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego sprawdzianu. Wynik jest sprawą drugorzędną, ale chłopcy bardzo się z niego ucieszyli, bo przecież przegrywaliśmy dwoma golami. Żaden trening nie zastąpi takiego sparingu gdzie jest adrenalina i rywalizacja z rówieśnikami – powiedział po spotkaniu trener Chrzanowskiej Akademii Piłkarskiej Sławomir Gołba.
Jego zespół zagrał w składzie: Piekło Daniel, Stach Szymon, Kędziora Tomasz, Łuczak Benjamin, Szkólka Aleksander, Liszka Bartosz, Gałka Patryk, Romański Daniel, Madoń Robert, Wojtczak Mateusz, Ptak Bartosz, Liro Patryk, Mleczko Patryk oraz Kłeczek Krystian.