Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Banery kandydatów PiS-u zniszczone przez wandali

29.09.2019 13:00 | 73 komentarze | 6 167 odsłon | Marek Oratowski

Ktoś zniszczył banery wyborcze kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, wiszące w Libiążu, Wygiełzowie i Babicach.

73
Banery kandydatów PiS-u zniszczone przez wandali
Tak wyglądały w weekend banery jednego z kandydatów PiS-u wiszące na rondzie w Wygiełzowie, fot. udostepnione przez Grażynę Trojanowską
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiały wyborcze kandydatów Grażyny Trojanowskiej, Rafała Bochenka, Wojciecha Kasprowskiego oraz Iwony Gibas zostały zniszczone przy ulicy Krakowskiej w Babicach oraz na rondzie w Wygiełzowie.

- Było to w piątek i powtórzyło się w sobotę. Sprawa została zgłoszona na policję - informuje Grażyna Trojanowska z Chrzanowa, radna powiatowa startująca do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

- Wcześniej banery były niszczone przy ul. św. Barbary, 1 Maja i Sikorskiego w Libiążu. Należały do Iwony Gibas, Rafała Bochenka, Romana Dudy i mnie. Pociesza mnie fakt, że z niedawnych wyborów do europarlamentu w Libiążu zidentyfikowano dwie osoby jako sprawców niszczenia banerów Beaty Szydło. Staną przed sądem - komentuje starający się o reelekcję poseł Krzysztof Kozik z Libiąża.

Niszczenie, usuwanie, zamalowywanie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywny do 5 tysięcy złotych. Jeśli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę ponad 500 złotych, to będzie mowa już o przestępstwie. A wtedy sprawcy grozi nawet kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 3 lat.

Ludzie:

Krzysztof Kozik

Krzysztof Kozik

Związkowiec, polityk z Libiąża