Kandydat na prezydenta RP Sławomir Mentzen spędził 1 maja niecałą godzinę w Chrzanowie. Zebrał wiele braw za swój program i krytykę obecnej i poprzedniej władzy.
Zanieczyszczenie wody, powódź, wielki pożar – to tylko niektóre z kryzysów, które mogą dotknąć lokalne społeczności. Aby skutecznie im przeciwdziałać, małopolscy samorządowcy przechodzą intensywne szkolenia z zarządzania w takich sytuacjach.
Do Chrzanowa 1 maja przyjedzie kandydat Konfederacji w wyboracg prezydenckich Sławomir Mentzen. Natomiast kilka dni wcześniej inny z pretendentów przyjedzie do Trzebini.
W kwietniu odbyło się posiedzenie Zespołu Porozumiewawczego pod przewodnictwem Dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach w celu okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu. Wzięli w nim udział samorządowcy z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża.
Dokładnie 15 lat temu na lotnisku pod Smoleńskiem rozbił się prezydencki samolot TU-154. To tragiczne wydarzenie na krótko zjednoczyło wszystkich Polaków.
Pod groźbą utraty funduszy unijnych libiąscy radni uchylili w poniedziałek uchwałę przyjętą 14 marca dotyczącą sprzeciwu wobec ewentualnych prób utworzenia w gminie ośrodka dla nielegalnych imigrantów. Przyjęli nową, ale w łagodniejszym brzmieniu.
W swojej pracy muszą być po trochu psychologami, dyplomatami, a nawet pośrednikami pracy. Z ich wsparcia korzystają rodziny, które napotkały jakieś trudności dezorganizujące życie. Jako osoby z zewnątrz widzą więcej i są w stanie podpowiedzieć czasem proste rozwiązania. To asystenci rodzin.
Na marcowej sesji libiąscy radni uchwalili, że nie chcą, aby na terenie gminy tworzono ośrodki dla nielegalnych imigrantów. Okazuje się, że mogą przez to stracić miliony złotych. Dlatego burmistrz chce uchylenia uchwały w jej obecnym kształcie.
Mieszkańcy są zdezorientowani. Na tym samym osiedlu organizowane są dwa zebrania. Pierwszy termin ogłosiła radna Monika Kłak-Gorlewicz (2 kwietnia o 17), drugi - przewodnicząca rady osiedla - Marzena Jewuła (15 kwietnia o 17.30). Oba w Dworze Zieleniewskich.