Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Kortów tenisowych w Trzebini na razie nie będzie

08.07.2024 17:01 | 0 komentarzy | 2 003 odsłony | Alicja Molenda
Gmina ma za mało pieniędzy na wybudowanie zadaszonych kortów. Inwestycja została mocno niedoszacowana.
0
Kortów tenisowych w Trzebini na razie nie będzie
W Trzebini nie ma gdzie trenować tenisa (grafika Al)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzeba było unieważnić przetarg, bo najniższa cena znacząco przewyższała kwotę jaką Trzebinia zamierzała przeznaczyć w tym roku na tę inwestycję.

Oferty były dwie. LK INWEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ chciała za wykonanie prac 7 980 240 zł, a Meritum Grupa Budowlana Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z Krakowa 6 691 000 zł.

Nabudowę kortów gmina Trzebinia dostała obietnicę dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 2 000 000 zł. Oznacza to, że do najtańszej oferty z własnego budżetu musiałalby dorzucić ok. 5 mln zł. Na razie nie ma takiej możliwości, podał burmsitrz w uzasadnieniu uniweażnienia postępowania przetargowego.

Korty miały powstać przy kompleksie piłkarskim przy ul. Kościuszki. Przypomnijmy, że jedyne korty trzebińskie kortu przy ul. Grunwaldzkiej, niedaleko willi NOT i stadionu, są zamknięte z powodu zagrożenia zapadliskami.

- Ogłoszenie kolejnego postępowania nie gwarantuje wykonania zadania w roku bieżącym - czytamu w uzasadnieniu uchwały o wycofaniu kortów z tegorocznego planu inwestycji.

Ciekawe, czy radni w ogóle zgodzą się na taki wydatek, zwłaszcza, że na pieniądze czeka też obiecywana od lat budowa boiska w Młoszowej z częścią lekkoatletyczną.