Zamknij

MTS Chrzanów grał do końca i pokonał lidera I ligi (WIDEO)

21:00, 05.10.2024 .Marek Oratowski
Skomentuj Pomeczowa eksplozja radości Pomeczowa eksplozja radości

Po bardzo dobrej drugiej połowie piłkarze ręczni MTS-u zgarnęli w sobotni wieczór komplet punktów w meczu z liderem z Zawiercia.

Oba zespoły znają się bardzo dobrze. Wiedzą wszystko o swoich dobrych i słabszych stronach. Dlatego liczyła się dyspozycja dnia. Znaczenie miał też głośny doping chrzanowskich kibiców, którzy w tym meczu nie żałowali gardeł i byli ósmym zawodnikiem miejscowych.

W pierwszej połowie fani gospodarzy byli nieco zaniepokojeni, bo goście grali szybko i skutecznie. Po pierwszych 30 minutach gracze Zawiercia prowadzili 17-13. W drugiej połowie gospodarze za wszelką cenę chcieli złapać kontakt z rozpędzonym rywalem. Dość szybko udało im się doprowadzić do remisu 20-20. Potem żaden z zespołów nie mógł uzyskać większej przewagi. Na szczęście w odpowiednim momencie gospodarze przeprowadzili kilka szybkich akcji. Ostatecznie MTS wygrał 30-28.

Zawodnicy z Chrzanowa są najskuteczniejszą ekipą w lidze. W czterech meczach rzucili już 120 bramek. Dla odmiany stracili też najwięcej bramek, bo aż 106. Gracze MTS-u z dorobkiem 9 punktów są aktualnie wiceliderem rozgrywek, za Przemyślem i przed Zawierciem.

Obejrzyjcie wideo z meczu z pomeczową wypowiedzią szkoleniowca MTS-u Michała Boczka. W kadrze jest tylko 12 jego podopiecznych. Ale jak widać zawodnicy coraz lepiej się rozumieją i chrzanowska lokomotywa się rozpędza.