Uczennice liceum z Libiąża stworzyły plakat i stronę internetową o powstaniu w getcie warszawskim - przelom.pl
Zamknij

Uczennice liceum z Libiąża stworzyły plakat i stronę internetową o powstaniu w getcie warszawskim

14:00, 05.04.2023 Michał Koryczan
Skomentuj Fot. Udostepnione przez Zuzannę Obrzud Fot. Udostepnione przez Zuzannę Obrzud

Zuzanna Obrzud i Aleksandra Pleń, drugoklasistki z Liceum Ogólnokształcącego KSW w Libiążu wzięły udział w konkursie organizowanym przez Sejm Dzieci i Młodzieży.

Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym i obywatelskim, mającym na celu naukę postaw patriotycznych i obywatelskich.

Jak mówią uczennice, w tegorocznej edycji sesji temat brzmiał: "Zginać, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat - o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim".

- Najważniejszym celem projektu było szerzenie wiedzy historycznej na temat prześladowania Żydów, ale przede wszystkim popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy na temat wydarzeń historycznych oraz ich znaczenia dla historii, dziedzictwa i poczucia tożsamości lokalnej oraz narodowej - mówi Zuzanna Obrzud.

Korzystając z różnych źródeł historycznych Zuzanna Obrzud i Aleksandra Pleń stworzyły plakat oraz autorską stronę internetową, na której znaleźć można informacje na temat powstania w getcie warszawskim z perspektywy jego uczestników.


Czytaj również

Kasa biletowa w skansenie w Wygiełzowie przeniesiona w nowe miejsce

Pożar dwóch samochodów na osiedlu w Chrzanowie

Jak w Wielkanoc będą kursować autobusy miejskie

Nowa wystawa w Muzeum w Wygiełzowie o "najmniej ukochanych" przedmiotach szkolnych

Zapisz się na Rodzinny Rajd Rowerowy w gminie Babice

550 zawodników pobiegło w Puszczy Dulowskiej

(Michał Koryczan)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

OgieńOgień

0 0

Zastanawiam się czy jako naród potrafimy jeszcze funkcjonować bez wszędobylskiej kultury żydowskiej która jest nam wpychana przez media . Niestety mamy wspólną historię która nic dobrego nam nie przyniosła ale tylko tyle . tymczasem gdzie nie wejdziesz to bohaterscy żydzi zrobili to , bohaterscy żydzi zrobili tamto cóż za wspaniały naród aż się niedobrze robi . Mamy swoją historię i dość przegranych powstań które można opisać i nie potrzebujemy obcych. Powstaje pytanie czyje interesy reprezentujecie?
19:21, 05.04.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

TW_RysiekTW_Rysiek

0 0

Istotnie, moim zdaniem dużo zależy też od mentalności. U nas zawsze w kraju gloryfikowało się - jak uczy historia - honorowe porażki. A nad realnymi sukcesami przechodziło się do porządku dziennego. Nie dbano by z pokolenia na pokolenie kultywować naukę o własnej historii, o bohaterach ale też zdrajcach. Obozy przez dziesięciolecia po wojnie zrobiły się w 100% "żydowskie" a przecież samych rodowitych Polaków zginęła tam cała masa. O rzezi Wołyńskiej nawet nie będę wspominał bo to jest kwintesencja hipokryzji - zwłaszcza patrząc przez pryzmat obecnej sytuacji geopolitycznej. 05:26, 06.04.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

0%