Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Prawie tysiąc osób popracuje w komisjach wyborczych

06.05.2019 10:31 | 4 komentarze | 4 617 odsłony | Marek Oratowski

W poniedziałek członkowie komisji wyborczych utworzonych w związku z eurowyborami, które przypadną 26 maja, otrzymali z gmin informacje o powołaniu.

4
Prawie tysiąc osób popracuje w komisjach wyborczych
Członkowie komisji wyborczej w chrzanowskim MOKSiR-ze w trakcie głosowania podczas jesiennych wyborów samorządowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Chrzanowie utworzono 31 obwodowych komisji wyborczych, w których zasiądzie 259 osób. W Libiążu w 15 komisjach popracuje 135 mieszkańców, zgłoszonych przez komitety wyborcze. W Trzebini w 26 obwodowych komisjach zasiądzie 220 osób. W gminie Babice dziewięć komisji będzie liczyć w sumie 71 członków. W Krzeszowicach w 26 obwodach popracuje 226 osób. W Alwerni osiem komisji będzie liczyć w sumie 68 członków.

W niektórych przypadkach konieczne było losowanie, ze względu na nadmiar kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze. Na przykład w Krzeszowicach losowanie objęło cztery obwody. Jednak były też przypadki, że brakowało chętnych do pełnej obsady komisji (minimalna jej liczebność wynosiła 5, maksymalna - 11, co było uzależnione od liczby mieszkańców w obwodzie).

W najbliższych dniach członkowie komisji przejdą szkolenia. Przypomnijmy, że dieta przewodniczących wyniesie 500 zł, ich zastępców 400 zł, a szeregowych członków komisji - 350 zł.