Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nowe twarze na treningu MKS Trzebinia

02.07.2020 21:30 | 6 komentarzy | 4 244 odsłony | Michał Koryczan

Trzebińscy czwartoligowcy przygotowują się do startu nowego sezonu. W zespole doszło do pierwszych zmian kadrowych.

6
Nowe twarze na treningu MKS Trzebinia
Adrian Gałka (z lewej) przenosi się do Szczakowianki Jaworzno
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po krótkiej przerwie trzebińscy czwartoligowcy wznowili treningi. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, to wiadomo, że szeregi MKS opuszcza Adrian Gałka, który przenosi się do Szczakowianki Jaworzno.

Jak informuje prezes MKS Jacek Pająk, w rundzie jesiennej w zespole z Trzebini z powodów zdrowotnych zabraknie Marcina Kalinowskiego, Jakuba Horawy i Pawła Sawczuka. Z kolei Kacper Blaszke rozpoczyna studia, co nie pozwala mu na regularne treningi. Nadal nie wiadomo, czy do gry będzie gotowy napastnik Przemysław Knapik, który wciąż odczuwa skutki odniesionej kontuzji.

Z wypożyczenia do MKS Libiąż wraca Patryk Kubański. Do kadry ma też dołączyć grupa juniorów: Kacper Wnuk, Radosław Siejka, Patryk Kurek, Dariusz Kaczmarczyk, Gabriel Cwynar, Dawid Wentrys i Miłosz Korcz.

Z drużyną trenuje doświadczony środkowy pomocnik Konrad Podobiński, występujący w przeszłości m.in. w Świcie Krzeszowice, MKS Alwernia i Kmicie Zabierzów. Wkrótce do zajęć dołączyć ma wychowanek Karol Łubik, grający poprzednio w Błyskawicy Myślachowice. Na treningu nie pojawił się natomiast Bartłomiej Machowski, który zagrał poprzednim sparingu „żółto-czarnych" ze Świtem Krzeszowice.

W sobotę, 4 lipca trzebinianie zagrają na swoim stadionie sparing z trzecioligową Jutrzenką Giebułtów. Początek spotkania o godz. 10:00.

W kolejnych meczach kontrolnych drużyna prowadzona przez Szymona Stawowego zmierzy się z: Zatorzanką Zator (środa, 8 lipca w Zatorze), Wiślanami Jaśkowice (sobota, 11 lipca w Trzebini), TS Węgrzce (środa, 15 lipca w Trzebini), Podbeskidziem II Bielsko-Biała (sobota, 18 lipca w Bielsku-Białej), Beskidem Andrychów (sobota, 25 lipca w Andrychowie) i Przebojem Wolbrom (sobota, 1 sierpnia miejsce do ustalenia).

Inauguracja sezonu 2020/21 czwartej ligi planowana jest na 8/9 sierpnia.

Przeczytaj również:

MTS Chrzanów ma sponsora tytularnego

Puchar Polski. Kto z kim zagra w rejonie krakowskim

Siatkarz z Dulowej wicemistrzem Polski

Puchar Polski. Poznaliśmy pary i drabinkę

Kiedy wystartują ligi piłkarskie

Nowe twarze na treningu MKS Trzebinia

Gdzie zobaczysz kolarzy jadących w Tour de Pologne