Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Siatkarz z Dulowej wicemistrzem Polski

06.07.2020 20:00 | 0 komentarzy | 3 427 odsłony | Michał Koryczan

Jakub Janicki wywalczył z drużyną Jastrzębskiego Węgla srebrny medal mistrzostw Polski juniorów w siatkówce.

0
Siatkarz z Dulowej wicemistrzem Polski
Jakub Janicki. Fot. Z archiwum prywatnego zawodnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju rozgrywanym w Dębicy drużyna Jastrzębskiego Węgla zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. W fazie grupowej pokonali 3-0 AKS V LO Rzeszów, 3-0 EKS Skrę Bełchatów i 3-1 MOS Wola Warszawa. W półfinale natomiast wygrała 3-2 z ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa.

Jedyną porażkę w turnieju ekipa Jastrzębskiego Węgla poniosła w walce o złoto. Po zaciętym, pięciosetowym pojedynku uległa MOS Wola Warszawa 2-3 i tym samym została wicemistrzem kraju. W zespole srebrnych medalistów wystąpił Jakub Janicki z Dulowej, grający na pozycji libero.

- Cieszymy się z wicemistrzostwa. To dobry wynik, chociaż jest pewien niedosyt. Mecz finałowy wyglądał tak, że byliśmy bardzo blisko końcowego zwycięstwa. Nie powinniśmy go przegrać. Tak się jednak stało. Trudno. Spotkanie o złoty medal było najtrudniejsze w turnieju. Graliśmy z wymagającym przeciwnikiem, a dzień wcześniej graliśmy półfinał o dość później porze i mieliśmy mało czasu na regenerację. W efekcie trochę zabrakło sił - mówi Jakub Janicki, dla którego jest to trzeci medal mistrzostw Polski wywalczony z drużyną Jastrzębskiego Węgla. Wcześniej zdobył brąz w kategorii juniorów oraz kadetów.

Przeczytaj również:

MTS Chrzanów ma sponsora tytularnego

Puchar Polski. Kto z kim zagra w rejonie krakowskim

Puchar Polski. Poznaliśmy pary i drabinkę

W Trzebini szukają pomysłu na grę i młodzieżowców (WIDEO, ZDJĘCIA)

Kiedy wystartują ligi piłkarskie

Nowe twarze na treningu MKS Trzebinia

Gdzie zobaczysz kolarzy jadących w Tour de Pologne