Dwa dreszczowce i wielki triumf! Solidex najlepszy w Turnieju Firm - przelom.pl

Sport

Zamknij

Dwa dreszczowce i wielki triumf! Solidex najlepszy w Turnieju Firm

Michał Papiernik Michał Papiernik 23:45, 27.06.2026
Skomentuj Dwa dreszczowce i wielki triumf! Solidex najlepszy w Turnieju Firm FOT. Archiwum fotograficzne klubu

Znakomity występ zanotowali piłkarze Solidex Libiąż, którzy triumfowali w X Turnieju Firm rozegranym w Porębie Wielkiej. Drużyna z Libiąża przeszła przez całe zawody bez porażki, a o końcowym sukcesie zadecydowały zimna krew i skuteczność w serii rzutów karnych w wielkim finale.

Fazę grupową Solidex rozpoczął od zwycięstwa 3:2 nad zespołem Spec-Tynk. Następnie zremisował 1:1 z Mi-Tech, by na zakończenie grupowych zmagań rozgromić ZUK Oświęcim aż 6:0. Dorobek siedmiu punktów oraz imponujący bilans bramkowy 10:3 zapewniły drużynie pierwsze miejsce w grupie i pewny awans do fazy pucharowej.

W kolejnym etapie rozgrywek zespół z Libiąża nie zwolnił tempa. W ćwierćfinale pewnie pokonał Mi-Tech 4:1, potwierdzając wysoką formę. Półfinał z drużyną Bez Formy Bez Wstydu okazał się znacznie bardziej wyrównany. O awansie do finału zdecydowały rzuty karne, w których Solidex zwyciężył 2:1.

Równie emocjonujący był mecz o tytuł. W finale rywalem libiążan był zespół FC Imielin. Po zaciętym spotkaniu ponownie potrzebna była seria rzutów karnych. Solidex zachował więcej zimnej krwi i wygrał 3:2, sięgając po zwycięstwo w jubileuszowej, dziesiątej edycji Turnieju Firm.

Triumf w Porębie Wielkiej potwierdził bardzo dobrą dyspozycję drużyny z Libiąża, która przez całe zawody prezentowała skuteczną i konsekwentną grę. Bez porażki, z efektownym bilansem bramkowym i dwoma wygranymi konkursami rzutów karnych, Solidex zasłużenie sięgnął po główne trofeum.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%