Na placu Mogielnickiego w Babicach trwa przebudowa części handlowej. Zobaczcie postęp prac.
Od sierpnia tego roku część handlowa placu Mogielnickiego w Babicach przypomina plac budowy. W miejsce obiektów handlowych powstają nowe pawilony - większe, nowocześniejsze i podłączone do kanalizacji. Wybudowana będzie też toaleta publiczna.
Mury nowych obiektów już widać. Cała inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia przyszłego roku. Prace na placu Mogielnickiego wykonuje zwycięzca przetargu firma Berny&Berny z Jankowic.
Jak mówi wójt Babic Radosław Warzecha, do końca tego roku wykonawca ma doprowadzić budynki do stanu surowego zamkniętego, czyli z wykonaniem dachu oraz montażem okien i drzwi. Prace wykończeniowe w środku będą prowadzone zimą.
Inwestycja ma kosztować 4,6 mln zł brutto. W ramach zeszłorocznej edycji Polskiego Ładu gmina ma otrzymać na ten cel 3,2 mln zł. Resztę dołoży z własnego budżetu.
Inwestycja obejmuje wyłącznie grunty należące do gminy Babice. W przypadku przebudowy dwóch budynków stojących na prywatnych działkach, pieniądze muszą wyłożyć ich właściciele.
- Jeden z prywatnych właścicieli już rozpoczął inwestycję przy swoim budynku. Z tego co wiem, to do końca roku też chce doprowadzić obiekt do stanu surowego. Druga z osób zamierza w tym roku wykonać fundamenty oraz część murów - mówi Radosław Warzecha.
Przypomnijmy, że zgodnie założeniem wszystkie pawilony handlowe, zarówno gminne i prywatne, mają mieć jednolity wygląd.
Czytaj również
Kurhan w Karniowicach. Jedyny taki obiekt w Europie (WIDEO, ZDJĘCIA)
Policyjny pościg za kierowcą we Wszystkich Świętych zakończył się w lesie
Wszystkich Świętych. Kierowcy posłuchali apeli, choć trafiły się "czarne owce"
Kto zdobył najwięcej goli w chrzanowskiej A-klasie piłkarskiej

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz