MAŁOPOLSKA

Wieczysta Kraków nie przyjedzie do Trzebini. MKS za burtą Pucharu Polski (WIDEO, ZDJĘCIA)

19.04.2023 20:30 | 2 komentarze | 4 739 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 20.04.2023 09:30

AKTUALIZACJA

Mimo dwubramkowego prowadzenia, MKS Trzebinia przegrał z Beskidem Andrychów w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

2

1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski

MKS Trzebinia - Beskid Andrychów 2-4 (0-0)

1-0 Hamed Arfa (52), 2-0 Łukasz Skrzypek (56), 2-1 Dawid Nagi (57), 2-2 Dawid Nagi (70), 2-3 Eryk Ceglarz (76), 2-4 Patryk Koim (90)

MKS: Wróbel - Sieczko, Martyniak, Kalinowski, Sz. Kurek (46. Gałka), Olek (56. Zybiński), Kikla (87. Koźlik), Ł. Skrzypek, Kusiak, Kowalik, Arfa

Beskid: Gacur - Nagi, Kopytko, Tatarczyk, Kaczmarczyk, Tylek, Budka (90. Śleziak), Matysek (68. Ceglarz), Koczur (68. Mizera), Kasiński, Wróblewski (56. Koim)

Trzebinianie nie sprostali wyżej notowanemu rywalowi i to klub z Andrychowa pozostaje w grze o awans na ogólnopolski szczebel rozgrywek Pucharu Polski, gdzie najlepsze ekipy piłkarskie w kraju walczą o finał rozgrywany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W pierwszej połowie to MKS prezentował się znacznie korzystniej, stwarzając sobie kilka bardzo dobrych okazji bramkowych. Miejscowym brakowało jednak skuteczności.

W 14. minucie po podaniu od Michała Kowalika w pole karne wpadł Karol Kusiak, ale przegrał pojedynek z bramkarzem.
Chwilę później Kacper Kikla główkował kilku metrów nad poprzeczką. W 30. minucie po centrze Karola Kusiaka w pole karne, Michałowi Kowalikowi zabrakło centymetrów, aby sięgnąć futbolówki.

Wreszcie tuż przed przerwą Michał Kowalik wypuścił w bój Hameda Arfę, ale ten nie zdołał pokonać Grzegorza Gacura w sytuacji jeden na jeden.

Niedługo po zmianie stron bardzo bliscy objęcia prowadzenia byli gracze Beskidu. Patryk Matysek stanął oko w oko z Tomaszem Wróblem, ale uderzył tuż obok słupka.

W 52. minucie gola zdobyli za to gospodarze. Kacper Kikla podał znakomicie do Hameda Arfy, który tym razem pewnym strzałem pokonał golkipera gości.

„Żółto-czarni" poszli za ciosem i już chwilę później cieszyli się z drugiego trafienia. Tym razem ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Łukasz Skrzypek.

Od tego momentu coraz częściej do głosy zaczęli dochodzić przyjezdni. Duża w tym zasługa gospodarzy, którzy zaczęli popełniać coraz więcej błędów w grze defensywnej.

W 57. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, kontaktowego gola dla Beskidu zdobył Dawid Nagi.

W 70. minucie było już 2-2. Po centrze z lewego skrzydła, zamykający akcję Dawid Nagi ponownie nie dał szans Tomaszowi Wróblowi, który minutę później popisał się kapitalną interwencją po strzale głową Artura Mizery.

W 76. minucie było już jednak 3-2 dla zespołu z Andrychowa. Eryk Ceglarz wykorzystał złe ustawienie linii obronnej MKS, wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera miejscowych.

Trzebinianie starali się jeszcze doprowadzić do wyrównania i konkursu rzutów karnych, ale ich poczynania ofensywne nie przyniosły oczekiwanych efektów. Za to w 90. minucie zwycięstwo Beskidowi strzałem z kilku metrów przypieczętował Patryk Koim.

MKS nie wykorzystał zatem szansy, aby na stadion przy ul. Kościuszki zawitała Wieczysta Kraków naszpikowana piłkarzami doświadczonymi grą na na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek. Przypomnijmy, że ostatnią wizytę Wieczystej w Trzebini obejrzało z trybun ok. 900 osób. O takiej frekwencji na obiekcie przy ul. Kościuszki podczas meczów ligowych można jedynie pomarzyć.

W ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski Wieczystą Kraków podejmie za to Beskid Andrychów.

Wyniki innych meczów

• Niwa Nowa Wieś - Podhale Nowy Targ 0-4 (Hubert Antkowiak 45, 62, Fabian Burzyński 63, Grzegorz Płatek 75-karny)
  • Zalesianka Zalesie - Wieczysta Kraków 0-4 (Krzysztof Szewczyk 25, Maciej Twarowski 59, Maksymilian Hebel 67, Maciej Pałaszewski 76)
  • Wolania Wola Rzędzińska - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 1-2 (Mateusz Michoń 48 - Marcin Grabowski 19, Vlastimir Jovanović 83)
  • Błękitni Bodzanów - BKS Bochnia 2-1 (Mateusz Flak 31, Kamil Klęk 86 - Mirosław Tabor 64)
  • Barciczanka Barcice - Glinik Gorlice (środa, 26 kwietnia, godz. 17:00)
  • Wieczysta II Kraków - Orzeł Myślenice (środa, 26 kwietnia, godz. 17:00)
  • Korona Niedzieliska - Spójnia Osiek-Zimnodół (środa, 26 kwietnia, godz. 17:00)