Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Kościelny i propozycje seksualne. Zapadł wyrok sądu w głośnej sprawie z Regulic

16.03.2023 16:00 | 0 komentarzy | 9 553 odsłon | Michał Koryczan

Były kościelny z parafii w Regulicach miał wysyłać nieletniemu swoje nagie zdjęcia i potem go molestować.

0
Kościelny i propozycje seksualne. Zapadł wyrok sądu w głośnej sprawie z Regulic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O sprawie pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Były kościelny z parafii w Regulicach (gmina Alwernia) został zatrzymany przez policję. Mężczyzna miał wysyłać nieletniemu swoje nagie zdjęcia i potem go molestować. Zasadzkę zorganizowała i wezwała policję miejscowa młodzież.

13 września ubiegłego roku podejrzanemu przedstawiono zarzut przestępstwa z art. 197§2 kodeksu karnego, który mówi, że: "Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Jak informuje sędzia Beata Górszczyk, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Krakowie, 21 lutego zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie.

- Wobec oskarżonego została wymierzona kara 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, na poczet której sąd zaliczył okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od 11 września 2022 r. do 7 lutego 2023 r. - informuje Beata Górszczyk.

Ponadto oskarżony ma zapłacić 10 tys. zł nawiązki na rzecz osoby pokrzywdzonej. Ma również zakaz zbliżania do osoby pokrzywdzonej na odległość 50 metrów, zakaz kontaktowania się z osobą pokrzywdzoną, a także zakaz zajmowania stanowisk, wykonywania zawodu oraz prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad małoletnimi na okres 5 lat.

Jak opowiadała na łamach "Przełomu" mieszkanka Regulic, oskarżony mężczyzna nie pochodzi z tej miejscowości. Pojawił się w niej razem z byłym proboszczem, który po interwencjach mieszkańców został odwołany z funkcji pod koniec września ubiegłego roku.


Czytaj również

Imitacja zabytku w Chrzanowie coraz bardziej widoczna (WIDEO, ZDJĘCIA)

Chełmek buduje kapitał na przyszły sezon

MKS Trzebinia rozpoczyna wiosenną batalię o awans. Na pierwszy ogień KS Chełmek

Miliony złotych na sieć wodociągową w gminie Babice. Kto złożył oferty w przetargu?

Manhattan Trzebinia trzeci na turnieju w Pszczynie

Chrzanowianin z Górnika Zabrze został mistrzem Polski