Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

MKS Trzebinia rozpoczyna wiosenną batalię o awans. Na pierwszy ogień KS Chełmek

15.03.2023 20:00 | 0 komentarzy | 2 602 odsłony | Michał Koryczan

W najbliższą sobotę trzebiński MKS rozegra pierwszy mecz rundy wiosennej piątej ligi. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Skrzypka zmierzy się z KS Chełmek.

0
MKS Trzebinia rozpoczyna wiosenną batalię o awans. Na pierwszy ogień KS Chełmek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy MKS Trzebinia awansuje do IV ligi?

Na półmetku sezonu "żółto-czarni" zajmują drugie miejsce w tabeli zachodniej grupy małopolskiej V ligi. Do lidera Niwy Nowa Wieś tracą punkt, a nad trzecim w klasyfikacji Tempem Białka ma "oczko" przewagi.

Przypomnijmy, że dwie najlepsze ekipy wywalczą awans do czwartej ligi, a taki cel przed MKS został postawiony jeszcze przed startem rozgrywek i w ich trakcie się nie zmienił.

W przerwie zimowej w Trzebini nie doszło do rewolucji kadrowej. Do drużyny dołączył tylko młodzieżowiec Kacper Kikla z UKS Górnik Libiąż, który w rundzie jesiennej był wypożyczony do czwartoligowej Unii Oświęcim.

Zespół opuściło (z powodów osobistych) dwóch zawodników: Kamil Kamionka i Miłosz Korcz, przy czym tylko ten pierwszy dosyć regularnie pojawiał się na boisku w pierwszej rundzie.

W pierwszej wiosennej kolejce MKS zmierzy się na wyjeździe z KS Chełmek. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 18 marca o godz. 15 i zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W rundzie jesiennej na stadionie w Trzebini padł remis 1-1.

- Nie jestem minimalistą, więc remisu nie brałbym w ciemno. W każdym meczu staram się grać o zwycięstwo. Na pewno spotkanie w Chełmku nie będzie należeć do łatwych. Podchodzimy do rywala z szacunkiem, ale musimy sobie zdawać sprawę, że mamy w lidze cel do zrealizowania i trzeba zacząć z wysokiego C. Chcemy podtrzymać dobrą passę. W rundzie jesiennej nie przegraliśmy na wyjeździe, notując 6 zwycięstw i remis - zaznacza szkoleniowiec Trzebini, który na inaugurację nie będzie mógł skorzystać z Jana Koźlika, pauzującego za nadmiar żółtych kartek.

KADRA MKS TRZEBINIA

Bramkarze: Łukasz Gielarowski (1978 r.), Tomasz Wróbel (1990 r.)

Obrońcy: Adrian Gałka (2001 r.), Marcin Kalinowski (1993 r.), Szymon Kurek (1997 r.), Jan Martyniak (1997 r.), Piotr Radwański (1985 r.), Krzysztof Sieczko (1985 r.)

Pomocnicy: Eryk Baran (2003 r.), Jakub Grzyb (2002 r.), Kacper Kikla (2003 r.), Jan Koźlik (2003 r.), Karol Kusiak (2002 r.), Antoni Olek (2002 r.), Jakub Pająk (1994 r.), Łukasz Skrzypek (1997 r.), Adrian Zybiński (1996 r.)

Napastnicy: Michał Kowalik (1993 r.), Łukasz Sochacki (1999 r.), Hamed Arfa (1996 r.)

Przybyli: Kacper Kikla (UKS Górnik Libiąż)

Ubyli: Miłosz Korcz (rezygnacja), Kamil Kamionka (rezygnacja)


Czytaj również

Miliony złotych na sieć wodociągową w gminie Babice. Kto złożył oferty w przetargu?

Manhattan Trzebinia trzeci na turnieju w Pszczynie

Chrzanowianin z Górnika Zabrze został mistrzem Polski

Narciarka z Libiąża druga w prestiżowych zawodach

4 miliony złotych na drogi w powiecie chrzanowskim

Trzebińska Liga Siatkówki. Coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć