Uroczyste rozlewanie piwa marcowego, zwiedzanie browaru, degustacje oraz koncerty czekały na uczestników pierwszych w historii TENczynek. Imprezy, która wedle zapowiedzi ma być organizowana co roku.
Dwudniowe TENczynki, czyli czyli święto wszystkiego, co jest związane z Browarem Tenczynek i jego okolicą, przyciągnęło ponad 3 tysiące osób. Zarówno miejscowych, jak i ludzi z innych zakątków kraju.
- To pierwsze nasze dożynki, ale nie ostatnie. Impreza będzie wracała co roku w okolicach tego terminu, kiedy zbiera się szyszki chmielowe. Tak jak z tego chmielnika znajdującego się przed browarem. Chcieliśmy pokazać browar mieszkańcom z okolic oraz naszym inwestorom po trzech latach inwestycji, które pochłonęły około 50 milionów złotych. Inwestycje były prowadzonych równocześnie na różnych poziomach. Od taproomu, poprzez destylarnię oraz warzelnię, i leżakownię, gdzie pojawiło się wiele zmian, aż po maszynę do dezalkoholizacji. Chcieliśmy wszystkim pierwszy raz pokazać jak to w ogóle wygląda i jak ten browar się zmienił - mówi Przemysław Bobrowicz, dyrektor ds. marketingu w Browarze Tenczynek.
Podczas TENczynek odbyło się uroczyste rozlewanie świeżego piwa marcowego, uwarzonego specjalnie na tę okazję według unikalnej 100-letniej receptury.
Chętni mogli go spróbować. Podobnie jak lokalnych produktów i potraw. Było też coś dla duszy, bo na wydarzeniu nie brakowało muzyki na żywo, m.in. w wykonaniu jazzowego trio w składzie: Marek Pospieszalski, Max Mucha i Qba Janicki.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Browaru Tenczynek, w tym jej najnowszej części - taproomu, który już niedługo ma zostać otwarty.
- To będzie bardzo jakościowe bistro, w którym będzie można spróbować autorskiej kuchni i naszych wszystkich alkoholi - mówi Przemysław Bobrowicz.
Czytaj również
Piłkarska sobota. Pierwsza porażka Świtu, wysokie zwycięstwa Korony i Ruchu (ZDJĘCIA)
Kto ma obowiązek wyłożyć trutkę na szczury?
Autobus jeździ przepełniony. Będzie dodatkowy kurs
Trzebinia rozklepała Clepardię (WIDEO, ZDJĘCIA)
Laptopy i drukarki trafiły do klubów piłkarskich
Otwarcie przejazdu ulicą 29 Listopada pod wiaduktem przesunięte
[WIDEO]7177[/WIDEO]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało
Ogień
22:11, 2025-05-12
Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę
Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.
Tak dla Polski
21:57, 2025-05-12
Miłość do klasyków jest jak postępująca choroba
Wreszcie jakis wartosciowy artykul na tym pozal sie Boze portaliku.
Jan66
21:28, 2025-05-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz