Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Szlachetna złotówka dla Nepalu

06.12.2018 15:05 | 0 komentarzy | 3 154 odsłony | Karolina Zontek

Uczniowie klasy V b ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu, wraz z wychowawczynią Danutą Bańkowską, otworzyli swoje serca na pomaganie. Po ogromnym sukcesie akcji na rzecz schroniska dla zwierząt w Chełmku, postanowili wspomóc wyjątkową inicjatywę. Przy współpracy Stowarzyszenia AGAMA przygotowują się do kolejnej zbiórki.

 

0
Szlachetna złotówka dla Nepalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stowarzyszenie Agama działa na rzecz sierot z Nepalu. Ich głównym założeniem jest "Adopcja serca", ale bardzo aktywnie pomagają też w pozyskiwaniu pieniędzy na remont pokoi, w których żyją mali mniszkowie.

Chłopcy przebywający w klasztorze w Katmandu to głównie sieroty, które w wyniku trzęsienia ziemi w 2015 roku straciły swoje rodziny. Kataklizm, który nawiedził wtedy Nepal zebrał ogromne żniwo. Prawie 9 tys. ludzi straciło życie, a aż pól miliona osób zostało bez dachu nad głową. W klasztorze przebywa obecnie ok. 140 dzieci - chłopców w wieku od 3 lat.

Mają dach nad głową i jedzenie, ale niestety nic poza tym. Żyją w warunkach ekstremalnych, bez możliwości rozwoju. Celem Stowarzyszenia jest zapewnienie im godnych warunków mieszkaniowych i rozwojowych, dzięki czemu po opuszczeniu klasztoru będzie im łatwiej przystosować się do warunków panujących poza nim.

Natomiast dzięki "Adopcji serca", chłopcy zyskują korespondencyjnego przyjaciela/przyjaciół dzięki czemu zyskują pewność, że nie są światu obojętni. W projekt zaangażowały się rodziny z Piły, skąd pochodzi założycielka Stowarzyszenia. Dzięki nagłośnieniu i dobrej woli wielu ludzi akcja przeniosła się też do Małopolski.

Pomysłodawcą zbiórki w szkole był uczeń, który uczestniczy w projekcie i razem z rodziną ma swojego przyjaciela w Nepalu. Celem zbiórki jest oczywiście zebranie środków na rzecz Stowarzyszenia, ale również nagłośnienia inicjatywy w lokalnej społeczności.

Uczniowie mają w planach kiermasz świąteczny 11 i 12 grudnia, do którego już dziś się przygotowują. W całym przedsięwzięciu wspierają ich rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Wszystkie działania uczniów zostają na bieżąco doceniane przez Stowarzyszenie dzięki czemu dzieciaki czują, że ich starania nie pozostają bez odpowiedzi.

Jeśli jesteś czytelniku wzruszony działaniami małych bohaterów i również chciałbyś zaangażować się w pomoc Nepalskim mniszkom, zapraszamy Cię do kontaktu poprzez stronę na facebooku: ADOPCJA SERCA NEPALSKICH MNISZKÓW.

 

Karolina Zontek Członek Stowarzyszenia AGAMA