Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Magiczny Szary Dwór - obóz harcerski ZHP Chrzanów

24.08.2018 11:15 | 0 komentarzy | 7 511 odsłon | Aneta Kobylecka

Obóz harcerski to podsumowanie całorocznej pracy gromad i drużyn, to świetna zabawa połączona z nauką skautowych umiejętności przydatnych w codziennym życiu.

0
Magiczny Szary Dwór - obóz harcerski ZHP Chrzanów
Uczestnicy turnusu II. Fot. Archiwum Hufca ZHP Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I tak oto od 30 lat, kolejne pokolenia chrzanowskiej młodzieży wyruszają do najbardziej wysuniętej na północ dzielnicy Chrzanowa, by zdobywać przyjaciół i nowe doświadczenia.

Przyszedł czas na to, aby podsumować Harcerskie Lato 2018 Hufca ZHP Chrzanów w Szarym Dworze!
Tradycyjnie odbyły się dwa turnusy szarodworskiego obozu.

Turnus pierwszy to była iście magiczna wyprawa w odległe w czasie i przestrzeni zakątki słowiańskiej Polski, przez Smocze Góry i Wyspy Skelige, aż do średniowiecznej Anglii.

Podobóz pierwszy - SŁOWIANIE. Zamieszkujący tę krainę uczestnicy obozu poznali mity i opowieści, a także odkryli słowiańskie obyczaje. Brali udział w podstrzyżynach chłopców i kosoplecinach dziewcząt. Nie brakowało również typowych dla Słowian zajęć, tj. budowanie grodu i jego zdobienie.

Podobóz drugi - KAER MORHEN, czyli szkoła wiedźmińska. Obozowicze poznali świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego, jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy. Przyszli wiedźmini nauczyli się alfabetu runicznego, dzięki któremu mogli zapisać nazwy swoich zastępów. Adepci szkoły polowali na Dopplera oraz strzygę. Przeżyli także PRÓBĘ TRAW!

Kolonia Zuchowa - MALI MAGOWIE to niezwykła podróż do średniowiecznej Anglii, by pobierać nauki u sławnego Merlina. Zuchy zdobywały wiedzę i umiejętności poprzez wykonywanie zadań z zakresu zielarstwa i tworzenia magicznych eliksirów, broniły czarodziejskiej wieży i poznawały tajniki dziecięcej animacji. Mali magowie byli najbardziej kolorowym i wesołym podobozem. Bawili się, śpiewali magiczne pieśni i tańczyli jak nikt inny.

Na drugim turnusie też nie zabrakło magii. Letnia Szkoła Magii i Czarodziejstwa SZAROGWARD oraz otwarta KOMNATA TAJEMNIC to było nie lada wyzwanie dla przybyłych obozowiczów.

SZAROGWARD, czyli najmłodsi uczestnicy obozu, uczęszczali na zajęcia profesor Hooh, na lekcje latania na miotle oraz uczyli się tropić magiczne stworzenia za pomocą kompasu i mapy. Tworzyły też Mapę Huncwotów! Zuchy poszukiwały także pióra feniksa.

KOMNATA TAJEMNIC, czyli ci nieco starsi, budowali w trakcie trwania obozu Chatę Hagrida, tworzyli magiczne zwierzęta z balonów, konstruowali własne różdżki, grali w quiditcha (wygrał GRIFFINDOR!)

Na tym turnusie nie zabrakło też WIELKIEGO MAGICZNEGO FESTIWALU KOLORÓW! Oprócz ogromnej radości z posypywania się proszkiem Fiuu można było nauczyć się chodzić na szczudłach, puszczać duże bańki mydlane i strzelać z łuku oraz zrobić sobie unikalne, odpowiednio nasycone magią tatuaże.

Na tych wszystkich, niezwykłych zajęciach, odbywających się podczas jednych z najgorętszych wakacji ostatnich lat, obozowicze nauczyli się wielu przydatnych umiejętności, które na pewno wykorzystają, będąc już w Chrzanowie. Od pierwszej pomocy po ekologię.

Harcerskie Lato już za nami! Ale to nie koniec, bo już we wrześniu czekają nas kolejne przygody! Zapraszamy na obozowego FB, do obejrzenia galerii zdjęć.

Do zobaczenia NA HARCERSKIM SZLAKU!

Czuwaj!

phm. Aneta Kobylecka
Szefowa Zespołu Promocji i Informacji Hufca ZHP Chrzanów