Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

MZPN czeka na oświadczenia klubów piłkarskich

07.04.2021 08:00 | 1 komentarz | 2 113 odsłony | Michał Koryczan
Jest możliwość, że część małopolskich rozgrywek futbolowych zostanie wznowiona, nawet jeśli restrykcje związane z pandemią koronawirusa będą przedłużone.
1
MZPN czeka na oświadczenia klubów piłkarskich
Pojedynek w jesiennym meczu czwartej ligi MKS Trzebinia - Dalin Myślenice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W związku z wprowadzeniem restrykcji, współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe dozwolone jest wyłącznie z udziałem przedstawicieli sportu zawodowego:
  • zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie o sporcie
  • zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej
  • lig zawodowych w rozumieniu ustawy o sporcie

Ograniczenia obowiązują do piątku, 9 kwietnia. Do tego czasu w Małopolsce zawieszone zostały wszystkie piłkarskie rozgrywki młodzieżowe oraz seniorskie ligi amatorskie.

Tymczasem Małopolski Związek Piłki Nożnej podjął kroki mające na celu umożliwienie wznowienie od 10 kwietnia (sobota) rozgrywek piłkarskich czwartej ligi i klas okręgowych, gdyby restrykcje zostały przedłużone.

Jak podaje MZPN, warunkiem będzie spełnienie wymogów dotyczących stypendiów, wskazanych w opinii radcy prawnego Bartosza Ryta i opublikowanych na stronie internetowej związku (TUTAJ).

Kluby IV ligi wschodniej i zachodniej oraz ośmiu klas okręgowych zobowiązane są przez MZPN o wysłanie mailem do właściwego wydziału lub komisji gier prowadzącego dane rozgrywki informacji, wraz z oświadczeniem (dostępne TUTAJ), o spełnianiu wymogów Rozporządzenia Rady Ministrów z 19 marca 2021 r., ewentualnie o odmowie przyznania stypendium.

Termin wysłania dokumentów mija w czwartek, 8 kwietnia 2021 r., o godz. 24:00. Niezajęcie stanowiska będzie stanowić domniemanie niespełniania przez klub wymogów rozporządzenia.

Jak podaje MZPN, obie grupy IV ligi są traktowane wspólnie i brak oświadczenia choćby jednego klubu nie pozwoli na wznowienie rozgrywek.

Kluby, które spełniają wymogi wynikające z rozporządzenia i przesłały do organu prowadzącego rozgrywki stosowne oświadczenia mogą trenować i rozgrywać sparingi.

Sędziowie MZPN będą delegowani na mecze kontrolne tylko w wypadku, gdzie obie drużyny przesłały do organu prowadzącego rozgrywki stosowne oświadczenia o spełnieniu wymogów rozporządzenia.

Organy prowadzące poszczególne ligi i adresy mailowe, na które należy wysłać oświadczenia:

Keeza IV liga - grupa zachodnia (grają w niej m.in. MKS Trzebinia i KS Chełmek)
organ prowadzący MZPN Kraków; e-mail: wydzial.gier@mzpnkrakow.pl

Keeza Klasa okręgowa Chrzanów/Oświęcim/Wadowice (grają w niej m.in. Nadwiślanin Gromiec, LKS Żarki, MKS Libiąż, Victoria 1918 Jaworzno, Zgoda Byczyna i LKS Gorzów)
organ prowadzący PPN Chrzanów; e-mail: ppnchrzanow@wp.pl

 

Przeczytaj również

Ludzie protestują przeciwko budowie polderów przeciwpowodziowych

Mają nas wozić nowe autobusy. Czyli jakie?

Policjanci ratowali życie dziewczynce

Jak w Wielkanoc będą kursować autobusy

Zużyte strzykawki i igły na przystanku autobusowym

Kamil przejechał rowerem z zachodniego na wschodnie wybrzeże USA