Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Janusz Palikot zbiera pieniądze na kolejne inwestycje w Browarze Tenczynek

04.03.2020 20:00 | 3 komentarze | 5 595 odsłon | Michał Koryczan

Celen jest pozyskanie czterech milionów złotych. Na co miałyby zostać przeznaczone?

3
Janusz Palikot zbiera pieniądze na kolejne inwestycje w Browarze Tenczynek
Janusz Palikot w Browarze Tenczynek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2018 r. Browar Tenczynek kupił Janusz Palikot, a dokładnie Manufaktura Piwa Wódki i Wina SA. Były polityk za cel postawił sobie dalszy rozwój tego miejsca.

W ubiegłym roku nowa spółka - Tenczyńska Okovita SA, której prezesem jest Palikot - rozpoczęła sprzedaż akcji w kampanii crowdfundingowej (finansowanie projektu przez zbiórkę wpłat od wielu osób). Udało jej się zebrać ponad 4 mln zł m.in. na rozwój produkcji piw starzonych (leżakujących w drewnianych beczkach po mocnych trunkach) oraz stworzenie rzemieślniczej destylarni alkoholi wysokoprocentowych.

Niedawno powołana została spółka Tenczynek Bezalkoholowe SA (jej prezesem jest Janusz Palikot), która jest „spółką-wnuczką" Browaru Tenczynek. Jej głównym celem jest wprowadzanie na rynek regionalnych i rzemieślniczych piw bezalkoholowych.

Tenczynek Bezalkoholowe SA rozpoczął sprzedaż akcji w kampanii crowdfundingowej. Celem jest zebranie 4,17 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na zakup aparatu do dealkoholizacji, aromatyzatora, wirówki do piwa czy karbonizatora. Urządzenia te mają być zainstalowane w Browarze Tenczynku.

- Nowością będą cztery domy z kranami do piwa, które zbudujemy na terenie browaru. Domy piwne będą miały funkcję mieszkalną, ale będą też idealną bazą noclegową dla osób korzystających z coraz szerszej oferty usług na miejscu - informuje Janusz Palikot.

Czytaj również: Alkoholu w piwie coraz mniej. Może wracamy do korzeni