O zainteresowaniu ze strony niemieckiego przedsiębiorstwa pisaliśmy już na naszym portalu. Jak mówił wójt Babic Radosław Warzecha, przedstawiciele inwestora z Monachium przyjechali do Babic, aby rozeznać możliwości zakupu gruntów w tutejszej strefie ekonomicznej. Chodzi o firmę produkującą elementy wyposażenia samochodów.
- Kilka tygodni później pojawili się u nas przedstawiciele szefostwa tego inwestora. Konkretnie to reprezentanci trzech przedstawicielstw krajowych firmy: szwedzkiego, polskiego i monachijskiego. Przedstawiliśmy naszą ofertę. Mogę śmiało powiedzieć, że nie mamy się czego wstydzić. Inwestor jest zainteresowany, ale na jego decyzję musimy poczekać. Jeśli inwestor zdecydowałby się na naszą gminę, to byłby to zastrzyk mocnej aktywności inwestycyjnej. Ten inwestor oferuje około 100 miejsc pracy, co byłoby ze wszech miar potrzebne. Nie chcę jednak budować klimatu, który może się okazać nie do końca skuteczny. Zrobiliśmy wszystko, żeby dobrze zaprezentować naszą strefę. Na dzisiaj wiemy, że konkurujemy z Tarnowem, a więc dużym miastem, co pokazuje, że nie jesteśmy słabi w tym względzie – powiedział Radosław Warzecha podczas środowej sesji Rady Gminy Babice.
Strefa ekonomiczna w Babicach powstała kilka lat temu na położonych na pograniczu Babic i Olszyn blisko 60 hektarach gruntów, które w przeszłości należały do spółki pastwiskowej.
[ZT]54073[/ZT]
Od 2020 roku gmina Babice sprzedała na obszarze strefy 18 działek o łącznej powierzchni około 15 hektarów, za 18 milionów złotych.
W tym roku na obszarze babickiej strefy ekonomicznej rozpoczęły działalność pierwsze dwa przedsiębiorstwa.
Pierwszą z nich jest spółka One Factory, zajmująca się sprzedażą środków chemicznych do branży pralniczej, głównie pralni przemysłowych.
Drugą natomiast firma Paweł Kowalski PRESOR, która otworzyła stację paliw (Orlen), powstałą w pobliżu ronda łączącego obwodnicę Babic z szosą biegnącą w kierunku Olszyn, Jankowic i dalej w stronę Zatora.
Na wiosnę przyszłego roku planowany jest przetarg na sprzedaż kolejnych działek w babickiej strefie ekonomicznej.
Ruch wahadłowy na drodze powiatowej. Wszystko przez remont
Trzebinia zakończyła rok efektownym zwycięstwem
Nowa linia autobusowa Kraków – Chrzanów. Ile to będzie kosztować
Gość16:32, 27.11.2024
Może dziennikarz piszący ten artykuł napisze drugą część i poda do publicznej wiadomości ilu mieszkańców gminy znalazło już zatrudnienie w tych dwóch gigantycznych przedsiębiorstwach, bo włodarz Babic słynie z tego, że potrafi dużo obiecywać.
Antoninka17:07, 27.11.2024
To ja może uzupełnię komentarz Gościa i poproszę, by Szanowny Pan Redaktor poinformował czytelników "Przełomu", jakież to inwestycje przewidują inwestorzy i czy aby nie będą one uciążliwe dla mieszkańców? Sto miejsc pracy, sporo, a poza prezesami oczywiście, to jakich grupach zawodowych mowa?
Czytelnik17:16, 27.11.2024
Tymczasem w Libiążu wielce panującemu Latko kilka miesięcy przeleciało w mgnieniu oka. Ilu pozyskał inwestorów ? Równe ZERO. No chyba, że uznać, że kolejny sklep, tj. CCC to sukces na miarę jego możliwości pozyskiwania inwestorów 🤣
zorientowany18:52, 27.11.2024
Najlepsze jest to jak Radzio z radnymi dał sobie 91 % podwyżki wynagrodzenia na prawie 20 tysi miesięcznie do tego z mocą wsteczną kilka miesięcy a potem wszystkim zbiorowo w całej gminie wyłączył oświetlenie ulic w nocy z braku pieniędzy buahhaahhaha
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
Chrzanowskie błonia. W oczekiwaniu na otwarcie
Jak mawiał klasyk Bredzislaw Komoruski: woda ma to do siebie, że najpierw się zbiera a potem odpływa. Prezydęt z PO tak powiedział to czego nie rozumiecie?
Tenczowy Rafau
10:04, 2025-06-28
Chrzanowskie błonia. W oczekiwaniu na otwarcie
Jezioro pojawia się za każdym razem jak mocniej popada i zasłania prawie cały asfalt z 1 strony uniemożliwiając przejście. To jest fuszerka i trzeba to naprawić już teraz.
Mieszkaniec 77
09:30, 2025-06-28
Dni Trzebini. Przeboje, tancerki i parasole
Jedna tancerka, jak na tancerkę i jak na tak skąpy strój, była trochę za bardzo przy kości.
stary zgred
08:50, 2025-06-28
Zakaz wstępu do Puszczy Dulowskiej zostanie zniesiony
W lasach w Polsce rosną miliardy drzew. MILIARDY. Na jednym hektarze lasu są ich tysiące, a co najmniej setki. Jeżeli przyjąć, że jeden procent z nich ma jakiś feler, czasem niewidoczny, powodujący groźbę przewrócenia się nawet przy lekkim podmuchu wiatru (uszkodzone korzenie, nadłamany duży konar, nadgryzione przez bobry, gnijące lub zżerane przez owady wnętrze pnia), to miliony drzew zagrażają otoczeniu swoim nagłym przewróceniem się. Na każdym hektarze lasu. Do tego należy dodać miliony niewidocznych nadłamanych czy uschniętych konarów. Kierując się logiką zawartą w stanowisku nadleśnictwa, należałoby wprowadzić stały zakaz wchodzenia do lasu, bo nikt nigdy tego nie ogarnie do końca. Nie tylko zresztą do lasu; do starych parków czy na stare cmentarze też. Do takich miejsc wchodzi się na własne ryzyko. Inna sprawa, że obowiązujące przepisy prawa powinny o tym jednoznacznie stanowić, a nie, poprzez niedomówienia, tworzyć furtki do żądania odszkodowań. Rolą nadleśnictwa powinno być tylko informowanie, że na jakimś obszarze zagrożenie jest wyjątkowo duże. Zakazy tylko w wyjątkowo skrajnych przypadkach na ograniczonych obszarach.
stary zgred
08:47, 2025-06-28
4 4
Typowo PiS postawa. Zamknąć wszystkie zagraniczne firmy w Polsce!!! Obce jest źle. Żal komuś ściska pośladki
0 1
Włodarz tylko obiecuje , a Przełom nigdy nie napisze nic co miało by zły wpływ na wynik wyborczy włodarza , żenujące