Realizowana inwestycja znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi. Oprócz odnowienia nawierzchni wykonawca wzmacnia konstrukcję jezdni oraz modernizuje system odwodnienia. W ramach zadania prowadzone są również punktowe remonty chodników, a także budowa nowoczesnego, oświetlonego przejścia dla pieszych. Całość uzupełni nowe oznakowanie pionowe i poziome.
Zakres prac jest jednak znacznie szerszy. Inwestycja obejmuje rozbudowę drogi wraz z poszerzeniem jezdni do minimum 7 metrów szerokości, budowę nowych chodników po obu stronach jezdni oraz wykonanie lewostronnego pobocza. Powstaje również kanalizacja deszczowa z wylotami do cieku, a skarpy i rów przydrożny są odpowiednio wzmacniane z wykorzystaniem prefabrykowanych elementów betonowych oraz płyt ażurowych.
Przebudowie podlega także infrastruktura podziemna. W ramach inwestycji wykonywana jest modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a istniejący przepust zostanie zastąpiony nowym obiektem. Prace obejmują również przebudowę Cieku Czatkowickiego wraz z jego umocnieniem oraz rozbiórkę elementów zagospodarowania kolidujących z realizacją zadania.
Umowę na wykonanie robót podpisano z firmą COLAS Polska 1 sierpnia 2025 roku. Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 4,33 mln zł. Połowę kosztów kwalifikowanych pokrywa dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, natomiast pozostała część finansowana jest po równo przez Powiat Krakowski oraz Gminę Krzeszowice.
Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, zakończenie inwestycji wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na koniec sierpnia 2026 roku. Po oddaniu drogi do użytku mieszkańcy oraz kierowcy zyskają nowoczesną i bezpieczniejszą infrastrukturę, dostosowaną do obecnych potrzeb ruchu drogowego.
Nielegalna plantacja rosła na podwórku. W domu czekał k
Zasiadł w krześle gospodarz, w ręku dzierżąc szkło tęgie. Z grubą szyjką, co dymu skręca w sobie wstęgi. Wodą zdrój wypełniono, by chłonęło żary. Gdy w cybuchu zielony susz snuje swoje opary. Tadeusz, patrząc w bongo, zdumiony wielce stoi. Jak dym gęsty się kłębi w tej szklanej ostoi.
Gerwazy
15:52, 2026-07-03
Pierwszy kierowca bez prawa jazdy. Nowe przepisy nie po
Ale to policja stwarza zagrożenie gonią kogoś . A im większa prędkość tym większy odstęp a tutaj ta zasada nie istnieje.I jeszcze podana prędkość radiowozu którego kierowca powinien zatracić prawko.
Anonim
15:07, 2026-07-03
Pierwszy kierowca bez prawa jazdy. Nowe przepisy nie po
Ciekawi mnie fakt czy ten kierowca jechał poza obszarem zabudowsnym ? Jeżeli tak ciężko spotkać ograniczenie prędkości do 50 km /h poza obszarem zabudowanym
Polak
14:52, 2026-07-03
Kozi Bród wysycha
A tak na poważnie: bobry to inżynierowie ekosystemów. Bobry sprzyjają naturalnej retencji wody przez swoją aktywność "budowlaną". Wznoszenie tam i żeremi zatrzymuje wodę w środowisku na dłużej. Raczej niski stan Koziego Brodu to częściowy zanik źródeł w lasach Czyżówki i okolicy Płok. W Płokach są co najmniej dwie czynne studnie głębinowe Chrzanowskich Wodociągów. Podobnie w Czyżówce. Może to być powodem niskiej wydajności żródeł w tychże lasach, zwłaszcza w obecnej sytuacji klimatycznej. Przecież te bobry są tylko w jednym leśnym miejscu Koziego Brodu. Wędkarze na punkcie łowienia ryb w zbiornikach zamkniętych mają potężnego bzika.
Krze
14:25, 2026-07-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz