Organizatorzy masowych imprez turystycznych, popularnych zwłaszcza w latach 70. ubiegłego wieku, często przygotowywali dla uczestników jakieś pamiątki.
Szczególnie modne były naszywki i odznaki. Jedne i drugie nadawały się do przymocowania na chlebaku lub plecaku. Potrzeba wykazania się własnymi dokonaniami skłaniała turystów do gromadzenia ich i prezentowania na zlotach. Ozdobiony naszywkami ekwipunek turysty był powodem do dumy.
Ładne plakietki powstawały na zamówienie chrzanowskich Drapichrustów. Młodzi turyści, którymi opiekowała się Irena Orlik-Grzesik organizowali liczne zloty propagujące walory krajoznawcze i przyrodnicze ziemi chrzanowskiej. Pamiątki z kilku takich imprez prezentujemy obok.
(LS)
Przełom nr 18 (1191) 6.5.2015

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz