Stadion w Libiążu przejdzie wielką metamorfozę - przelom.pl

Region

Zamknij

Stadion w Libiążu przejdzie wielką metamorfozę

Marek Oratowski Marek Oratowski 15:00, 26.06.2026 Aktualizacja: 11:58, 26.06.2026
5 Stadion w Libiążu przejdzie wielką metamorfozę Tak obecnie wygląda stadion w Libiążu

Stadion przy ulicy Piłsudskiego w Libiążu, jak całe otoczenie znajdującego się tam Miejskiego Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego ma się zmienić nie do poznania. Gmina będzie szukać pieniędzy na zrealizowanie inwestycji. Jaki planowany jest jej zakres?

Chrzanów ma swój stadion na Kątach, w Trzebini też jest reprezentacyjne boisko. W Alwerni stadion po wielkiej modernizacji zostanie otwarty z pompą w niedzielę 28 czerwca. Libiąż pozostał trochę w tyle, ale chce to nadrobić. Na terenie MORS przy Piłsudskiego ma powstać nowoczesny kompleks. 

Plan zakłada przebudowę istniejącego, trawiastego boiska do piki nożnej. Po modernizacji będzie miało wymiary 68x105 metrów. Przy boisku powstaną dwie wiaty dla rezerwowych oraz stanowisko dla pomocy medycznej. W perspektywie jest także budowa nowego boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy. Ma mieć wymiary 61x108 m. Zostanie wyposażone w instalację drenażu wgłębnego. Przy obu boiskach staną piłkochwyty.

Nowego wyglądu nabiorą kort tenisowy i boiska do siatkówki plażowej. Zaprojektowane są dwa korty tenisowe z mączki ceglanej wraz ze ścianką treningową oraz instalacją do zraszania. Przy dwóch nowych boiskach do plażówki stanie trybuna dwurzędowa na około 36 miejsc, oraz kontenerowe zaplecze sanitarno-szatniowe (dwie szatnie z łazienkami oraz toalety).

Wzdłuż wschodniej granicy działki ma powstać 70 miejsc postojowych (w tym 4 dla niepełnosprawnych). Przy parkingu dla samochodów zaplanowane są miejsca postojowe dla rowerów (15 stojaków dla 30 rowerów). Przewidziana jest też budowa kontenerowego zaplecza sanitarnego z pomieszczeniem na sprzęt tenisowy i nowa, drewniana wiata grillowa.

Przy boiskach zostanie zainstalowane oświetlenie LED-owe. Cały stadion będzie objęty monitoringiem. Od południowej strony istniejącej trybuny głównej powstanie nowy obiekt gospodarczy o powierzchni 25 m.kw. wykorzystywany do przechowywania sprzętu do utrzymania i konserwacji boisk do piłki nożnej.

Konieczny jest również remont trybun.

"Zaplanowano prace remontowe, polegające na przywróceniu walorów użytkowych oraz estetycznych. Wymianie podlegać będą elementy zadaszenia, obróbek blacharskich, zabezpieczenie konstrukcji, wykonanie tynków i nowej posadzki, wymianie siedzisk, balustrad oraz wygrodzenie stref sektorów kibiców. Prace obejmować będą odnowienie herbu gminy Libiąż oraz wykonanie, w miejscu istniejącego, nowego napisu "KS Górnik Libiąż" – czytamy w Programie Funkcjonalno-Użytkowym dla tego zadania. Powstał pod koniec 2025 roku. Został opracowany na zlecenie gminy przez spółkę z o.o. Primo Projekt w Markach.

Paweł Morawiecki, kierownik wydziału inwestycji i gospodarki komunalnej UM w Libiążu, informuje, że inwestycja będzie realizowana etapami. Gmina w pierwszej kolejności zleciła wykonanie dokumentacji projektowej części obejmującej boiska piłkarskie.

Wniosek o dofinansowanie gmina złoży prawdopodobnie jesienią, gdy tylko pojawi się program dedykowany takim inwestycjom. Całość z pewnością pochłonie wiele milionów złotych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

Lucky LooyLucky Looy

3 2

No szał, licencja na I ligę.

17:46, 26.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szczery Szczery

1 0

Po pierwsze niech Jacek Latko zrozumie że grać w piłkę przy LED-ach to jak słuchać pornosa w radiu...no pomysł *%#)!& JEST TO ŻE JEGO WICE JEST BYŁY NAUCZYCIEL WF-U KTÓRY POWINIEN MIEĆ O TYK POJĘCIE...ALE PRAWDA JEST TAKA ŻE HUBCIO JEDYNE CO ROBIŁ DOBRZE W SWOJEJ KARIERZE WF-ISTY TO SIEDZIAŁ W KANTORKU I BIADOLIŁ ZAMIAST PILNOWAĆ MŁODZIEŻY NA WF-IE JEST TAK SAMO ODPOWIEDZIALNY CO TEN JACEK JA NIE WIEM KTO TAKICH IDIOTÓW WYBIERA DO GMINY...

09:33, 27.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szczery Szczery

1 0

A Po Kolejne Primo...nie zmienia się w nazwy klubu z historią trzeciej ligi to nie nazwa Koalicji Obywatelskiej że trzeba Ją zmieniać przez nieudolne zarządzanie krajem żeby nie dało się znaleźć wzmianki o poprzednikach ale co taki nieudacznik jeden z drugim może o tym wiedzieć...

09:35, 27.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szczery Szczery

0 0

I pożal się się Panie Jacek to powinien szukać pieniędzy i sponsorów jak ten klub awansował do trzeciej ligi to właśnie takie ma plecy układy że nic w tym mieście nie powstaję liczą się dobre znajomości i ludzie którzy zmienią to miejsce na lepsze...ON DO TAKICH WŁODARZY NIE NALEŻY...

09:37, 27.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miś Miś

0 0

Kosmetyka dla B-klasy.

11:12, 27.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%