Piotr Turkiewicz został powołany na stanowisko małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Na jesieni ubiegłego roku ze stanowiska małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków odwołana została Monika Bogdanowicz (pełniła to stanowisko od 2019 r.).
Po kilku miesiącach, 19 stycznia wojewoda małopolski Łukasz Kmita powołał na to stanowisko dr inż. arch. Dominikę Długosz.
Dzień później, czyli w czwartek, 20 stycznia, biuro prasowe wojewody małopolskiego podało, że Dominika Długosz z powodów osobistych złożyła rezygnację.
W tej sytuacji Łukasz Kmita powołał Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk na pełniącą obowiązki małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Po nieco ponad dwóch tygodniach doszło do kolejnej zmiany na tym stanowisku.
W piątek, 4 lutego, na wniosek generalnego konserwatora zabytków, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina, wojewoda powołał na małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków dr. inż. arch. Piotra Turkiewicza.
- Dziękuję za powierzoną mi misję, bo właśnie tak pojmuję funkcję małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Szczególnie tu, w Małopolsce, mamy przekonanie, że zabytki są naszym dobrem narodowym i jakie takie podlegają szczególnej i bezwarunkowej ochronie. Moje zainteresowania naukowe i dotychczasowe doświadczenie zawodowe koncentrowały się właśnie wokół szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego. Dołożę wszelkich starań, aby miało ono należytą ochronę - mówi Piotr Turkiewicz.
Dr inż. arch. Piotr Turkiewicz ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki oraz podyplomowe studia z zakresu badań i analiz architektury historycznej na Politechnice Krakowskiej im. T. Kościuszki.
Stopień naukowy doktora uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie, gdzie dotychczas prowadził Pracownię Projektowania Architektonicznego.
Jest autorem licznych projektów z zakresu architektury, wystawiennictwa oraz wnętrz realizowanych m.in. dla takich instytucji jak Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki, Muzeum Narodowe w Krakowie czy Instytut Cervantesa.
Przeczytaj również:
MKS Trzebinia wygrał w Czeladzi, choć to rywale częściej trafiali do siatki
333 ofiary koronawirusa w powiecie chrzanowskim od początku pandemii (RAPORT)
OPINIA. Babicka podpowiedź dla innych
Druga chłodnia kominowa w Elektrowni Siersza zostanie wyburzona
Wraca piłkarska ekstraklasa. Patryk Plewka z Libiąża blisko jubileuszu
Ważne zmiany w rozkładzie i trasie przejazdu autobusów linii 9
29.04.2025
ZATRUDNIĘ kierowcę kat. C i C+E 500-380-561
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
A co za tytuł. Czy płeć według redaktor jest wyznacznikiem umiejętnośći.
0 0
redaktorki... o k...a redaktorka.., reedaaktooraa... uff
0 0
Jest jak za PRL... Musi być wygodny aparatczyk, poprzednia Konserwator nie chciała wyrazić zgody na wyburzenie 150 letniego wiaduktu, to się ja wymieniło.. smutne to ...
0 0
Trochę chyba popłynąłeś z tym wiaduktem...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz