Papierowe last minute... Prawdziwi pasjonaci na łamach "Przełomu" - przelom.pl
Zamknij

Papierowe last minute... Prawdziwi pasjonaci na łamach "Przełomu"

13:11, 09.08.2019
Skomentuj Piotr Tyrański, Kamil Knapczyk, Stanisłąw Garlicki Piotr Tyrański, Kamil Knapczyk, Stanisłąw Garlicki

Stanisław Garlicki z Płazy i jego Muzeum Życia Codziennego, Kamil Knapczyk z Ostężnicy na najzimniejszej górze świata, Janusz Kozub z Chrzanowa na Islandii i Piotr Tyrański z Gromca na swoim lokalnym ranczo. To bohaterowie naszych tesktów. Poczytajcie o nich!  

Jedyne takie na ziemi chrzanowskiej

W Płazie stworzył Muzeum Życia Codziennego, w którym wszystko jest rarytasem. Takie z lat 1939-1980. Dr Stanisław Garlicki, historyk, nauczyciel, działacz społeczny jest bohaterem tekstu Łukasza Dulowskiego.

W bieżącym wydaniu "Przełomu" na dwóch stronach przedstawiamy największe atrakcje podchrzanowskiwj Płazy. Jest co zobaczyć i poczytać.


Tak się zdobywa Denali

Kamil Knapczyk pochodzi z wioski Ostrężnica za Myślachowicami. Mieszka w Ontario w USA. Michałowi Koryczanowi opowiedział o zdobywaniu najzimniejszej góry świata.


Złapał podróżniczego bakcykla

Janusz Kozub z Chrzanowa jest szczęśliwym emerytem. Na emeryturze będąc odkrył uroki podróżowania, ale nie jeździ już na tradycyjne wczasy. W tym roku zaliczył  Norwegię. Niedawno wrócił z Islandii. O tej wyprawie opowiedział Markowi Oratowskiemu.

 


Rolnik z naszych stron i jego ranczo

W Gromcu razem z bratem uprawia 80 hektarów ziemi. Jak wygląda praca w takim gospodarstwie Piotr Tyrański opowiada Markowi Oratowskiemu.


Szwedzką drogą do starego kamieniołomu w Miękini

Wraz  z miłośnikami historii ze Stowarzyszenia Na Wulkanie spacerowała Ewa Solak. Napisała, jak się tam poruszać i co można tam zobaczyć. Miękinia to piękne okolice.

 

Zapraszamy do czytania papierowego wydania "Przełomu" życząc miłego weekendu!

A TUTAJ jest link do elektronicznego wydania gazety gdyby ktoś wolał czytać na ekranie

 


(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Dokładnie wiedziała na co się pisze.

dede

08:16, 2025-05-13

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

0%