Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

W jednym przypadku dofinansowanie wyniesie 200 tysięcy zł, w drugim 800 tys.

23.07.2020 17:30 | 0 komentarzy | 2 860 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Może prowadzenie rehabilitacji, a może organizowanie szkoleń, kursów i warsztatów lub porad psychologicznych? Jest milion złotych do wyjęcia na rehabilitację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami.

0
W jednym przypadku dofinansowanie wyniesie 200 tysięcy zł, w drugim 800 tys.
FOT. UMWM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samorząd wojewódzki zaprasza do udziału w otwartym konkursie ofert na organizację rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami.
Wnioski można składać do 7 sierpnia.

Zakres konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych obejmuje dwa kluczowe priorytety.
Priorytet nr 1 to: „Kampania społeczna dotycząca potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie funkcjonowania społecznego". Planowany jest wybór jednej oferty organizacji pozarządowej, która przeprowadzi kampanię społeczną. Dofinansowanie zadania wyniesie 200 tys. zł.

Konkursowy priorytet nr 2 to: „Zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnościami do rehabilitacji zawodowej i społecznej". Dofinansowanie wyniesie 800 tys. zł.

Priorytet nr 2 zakłada szeroki wachlarz działań na rzecz wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, umożliwiając realizację wielu różnorodnych zadań proponowanych przez NGO. Corocznie w ramach tego priorytetu wiele organizacji pozarządowych otrzymuje zlecenia obejmujące ok. 30-40 zadań.