Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Zaproszenie na cykl debat z kandydatami na burmistrza organizowanych przez redakcję "Przełomu"

25.03.2024 15:17 | 0 komentarzy | 3 125 odsłony | (red)
Przed finałem kampanii wyborczej zapraszamy do udziału w przedwyborczych debatach z kandydatami na burmistrzów Alwerni, Chrzanowa, Trzebini, Libiąża i Krzeszowic. Jak wziąć w nich udział, jak zadać pytania?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Debaty odbędą sie w redakcji "Przełomu". Tylko debata libiąska odbędzie się z udziałem publiczności. Zaplanowana jest na 2 kwietnia (wtorek) w Libiąskim Centrum Kultury o 17.30. Zapraszamy na nią mieszkańców gminy Libiąż.

Każda z debat potrwa godzinę.

Wszystkie będą na żywo transmitowane na portalu przelom.pl oraz na naszym profilu na Facebooku. Kto nie będzie mógł oglądać ich w czasie rzeczywistym, może obejrzeć później, bo po spotkaniu opublikujemy je w całości.

Jak zadawać pytania? Gdzie je wysłać?

W poprzednich latach pytania do kandydatów opracowywali dziennikarze. Tym razem prosimy o nie wyłącznie mieszkańców. Przysyłajcie je na adres mailowy: gazeta@przelom.pl (w temacie wiadomości wpiszcie nazwę gminy, której pytanie dotyczy) lub przynieście je napisane na kartce do redakcji w Trzebini (ul. Długa 53).

Na pytania do kandydatów na burmistrza Alwerni i Krzeszowic czekamy do wtorku, 26 marca. Natomist na pytania do kandydatów na burmistrza Chrzanowa, Trzebini i Libiąża - do piątku, 29 marca.

Debaty będą bazować na pytaniach od Was. Uczestnicy będą je losować spośród wszystkich, które otrzymamy. Sformułujcie je tak, aby mógł na nie odpowiedzieć każdy z uczestników. Nie adresujcie ich personalnie.

Tematem pytań niech będą sprawy dotyczące określonych grup mieszkańców lub całej społeczności. Pytajcie o kwestie gospodarcze, komunikację, opiekę społeczną i zdrowotną, ochronę środowiska, edukację, jak i o wszystkie inne zagadnienia, które Was interesują. Starajcie się, aby pytania były precyzyjne, konkretne i bazowały na Waszej najlepszej wiedzy i doświadczeniu.

Pytając i słuchając odpowiedzi pamiętajcie, że w debatach wezmą udział osoby obyte z kamerą i nowicjusze. Stwórzmy im wspólnie równe szanse.

Przebieg debat

Podczas debat postaramy się, aby kandydaci krótko się Wam przedstawili. Potem będzie seria pytań od Was, zapisanych na kartkach i zmieszanych w jednym szklanym naczyniu.

Nad przebiegiem debat, przestrzeganiem wyznaczonego czasu, czuwać będą dziennikarze "Przełomu".

Planowane terminy debat

27 marca (środa) 16. 30 - Krzeszowice

28 marca (czwrtek) 17.00 - Alwernia

2 kwietnia (wtorek) 17.30 - Libiąż

3 kwietnia (środa) 17.00 - Chrzanów

4 kwietnia (czwartek) 17.00 - Trzebinia

Wybory samorządowe to jest taki czas, w któym rzadzą mieszkańcy. Rozliczają, oceniają, a w dniu wyborów w sposób demokratyczny decydują, kto zasługuje na ich zaufanie i przekazują tę władzę na 5 lat.

DRODZY MIESZKAŃCY - wykorzystajcie dobrze czas decyzji!

Czekamy na Wasze pytania: gazeta@przelom.pl