Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Piotr Klupa: Libiąż jest do tyłu 10 lat (ZDJĘCIA, WIDEO)

23.03.2024 21:19 | 4 komentarze | 5 257 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Przygotowanie terenów pod inwestycje, a także pod budownictwo mieszkaniowe, sprawiedliwy podział pieniędzy pomiędzy poszczególne dzielnice miasta i wsie oraz skuteczne sięganie po fundusze zewnętrzne to główne punkty programu wyborczego komitetu Wspólnie dla Gromca, Żarek i Libiąża. Dziś po południu zaprezentowali się kandydaci na radnych oraz kandydujący na burmistrza Libiąża z ramienia tego komitetu - Piotr Klupa.
4
Piotr Klupa: Libiąż jest do tyłu 10 lat (ZDJĘCIA, WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Piotr Klupa ma 43 lata. Jest libiąskim radnym drugą kadencję. Od 20 lat pracuje w branży ciężkich maszyn budowlanych. Zaczynał jako serwisant, potem awansował na kolejne stanowiska aż do dyrektora zarządzającego spółką. Jak mówi, chce przemyślanego rozwoju miasta. Hasło wyborcze brzmi: Rozwój szansą dla gminy Libiąż.
Zwolennicy Klupy uważają, że jego biznesowe spojrzenie na gminę jest atutem w wyścigu o fotel burmistrza. Liczą, że zadba o bardziej zrównoważony podział pieniędzy dla różnych części gminy i sprawi, że gmina Libiąż, której byt obecnie opiera się głównie na funkcjonowaniu kopalni, przyciągnie nowych inwestorów. Taką deklarację złożył zresztą sam kandydat. Ubolewał, że w Libiążu nie powstały takie strefy pod inwestycje jak w Chrzanowie, Trzebini czy Babicach. Pod tym względem, zdaniem Klupy, Libiąż jest przynajmniej 10, jeśli nie 15 lat, do tyłu.

Kandydata KWW Wspólnie dla Gromca, Żarek i Libiąża wsparł dziś były poseł PiS Krzysztof Kozik, obecnie ubiegający się o mandat radnego powiatowego.

Niektóre z obietnic wyborczych komitetu Wspólnie dla Gromca, Żarek i Libiąża:

  • stworzenie stref z terenami przygotowanymi z myślą o inwestorach
  • przygotowanie terenów pod budownictwo wielo- i jednorodzinne
  • pozyskanie funduszy zewnętrznych na rekultywację terenu przy Stawach na Szyjkach
  • wprowadzenie konkursów na szefów gminnych instytucji jak np. LCK
  • wprowadzenie karty mieszkańca Libiąża, uprawniającej do zniżek na bilety do kina czy na basen
  • budowa skateparków.

 

Spotkanie wyborcze w kopalnianej stołówce trwało ponad półtorej godziny. Uczestniczyło w nim ok. 100 mieszkańców, w tym rodziny z dziećmi, dla których stworzono specjalny kącik zabaw pod okiem animatorów. Na koniec kandydaci startujący w wyborach samorządowych pozowali do pamiątkowego zdjęcia.