Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Koronawirus. Dodatkowe środki bezpieczeństwa w kopalni Janina w Libiążu

16.03.2020 11:30 | 8 komentarzy | 8 113 odsłon | Michał Koryczan

Obowiązkowy pomiar temperatury przy wejściu, dodatkowe zabezpieczenia antywirusowe dla załogi i zdalne środki komunikacji. To przeciwwirusowe działania podjęte wdrożone przez Tauron Wydobycie.

8
Koronawirus. Dodatkowe środki bezpieczeństwa w kopalni Janina w Libiążu
Fot. Tauron Wydobycie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W spółce zarządzające Zakładem Górniczym Janina w Libiążu, ZG Sobieski w Jaworznie oraz ZG Brzeszcze działa ekspercki zespół kryzysowy powołany przez prezesa zarządu. Koordynuje on nadzwyczajne działania związane z zapobieganiem wystąpieniu wśród pracowników koronawirusa.

- Każda osoba wchodząca lub wjeżdżająca na teren spółki jest zobowiązana do poddania się pomiarowi temperatury ciała, który wykonują odpowiednio wyposażeni pracownicy służby ochrony przed wejściem na teren spółki. Pomiar temperatury ciała jest dokonywany za pomocą termometru bezdotykowego. Osoby odmawiające poddaniu się badaniu temperatury ciała oraz osoby z podwyższoną temperaturą nie będą wpuszczane na teren spółki - informuje Daniel Iwan z Zespołu Strategii i Komunikacji Tauron Wydobycie.

W każdym z zakładów górniczych działają odpowiednio wyposażone punkty opatrunkowe
i służby BHP gotowe do udzielenia całodobowo pomocy pracownikom, u których mogą wystąpić objawy zakażenia. Pracownicy biurowi mają możliwość pracy w trybie home office.

W organizacji spotkań wewnętrznych i zewnętrznych priorytetowo wykorzystywane są elektroniczne narzędzia komunikacji, w tym tryb wideokonferencyjny. Ograniczono więc do niezbędnego minimum bezpośrednie spotkania większych grup pracowników.

Klienci, kontrahenci i pozostali partnerzy biznesowi spółki proszeni są o kontaktowanie się z firmą przede wszystkim ze pośrednictwem środków komunikacji na odległość np. mailowo, telefonicznie.

W zależności od rozwoju sytuacji, jeżeli będzie potrzeba, będą podejmowane dalsze środki zapobiegawcze.

Przeczytaj także:

TRZEBINIA. Urząd zamknięty dla interesantów

CHRZANÓW. Wodociągi zawieszają bezpośrednią obsługę klientów

Krzeszowice. Urząd zamyka drzwi. Wejdziesz tylko po wcześniejszym umówieniu

Akcja strażaków z Kwaczały. Zrobią zakupy osobom nie mogącym wychodzić z domu