Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Sztywny Pal Azji ma swój mural. Zespół zagrał w Chrzanowie wielki przebój (WIDEO, ZDJĘCIA)

24.10.2023 17:00 | 10 komentarzy | 5 643 odsłon | Michał Koryczan

Na ścianie chrzanowskiej hali sportowej można podziwiać mural poświęcony legendarnej grupie Sztywny Pal Azji.

10
Sztywny Pal Azji ma swój mural. Zespół zagrał w Chrzanowie wielki przebój (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

We wtorkowe popołudnie odbyła się oficjalna prezentacja muralu poświęconego wywodzącej się z Chrzanowa kapeli rockowej, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii polskiej muzyki.

- W zeszłym roku, podczas koncertu na scenie nad Chechłem, gdy Sztywny Pal Azji świętował jubileusz 35-lecia wydania pierwszej płyty, zastanawialiśmy się z moimi współpracownikami jak uczcić chrzanowski zespół, który jest marką promującą nasze miasto w całym kraju. Wpadliśmy na pomysł muralu. Początkowo planowaliśmy go namalować w innym miejscu, pod jednym z wiaduktów kolejowych. Ze względu na pewne problemy z dogadaniem się z PKP musieliśmy znaleźć inną lokalizację. Zdecydowaliśmy się na halę sportową - mówi burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek.

Mural jest dziełem utalentowanego krakowskiego artysty Olafa Ciruta. Dzieło sztuki ulicznej przedstawia scenę, gdy chrzanowska grupa wyrusza pociągiem na Festiwal w Jarocinie. To właśnie tam na dobre rozpoczęła się ogólnopolska kariera Sztywnego Pala Azji.

- W Jarocinie zagraliśmy o świetnej porze, bo już się ściemniało. Gdy już na końcu występu śpiewaliśmy „Nie wolno wznosić się za wysoko", cała publiczność śpiewała z nami. To było dla nas niesamowite przeżycie - mówi Jarosław Kisiński, gitarzysta Sztywnego Pala Azji.