Chrzanów

Piłkarze ręczni z Chrzanowa wygrali z Wisłą i są wiceliderem rozgrywek

19.03.2023 12:00 | 0 komentarzy | 2 888 odsłony | Michał Koryczan

Drużyna Unimetal Recycling MTS Chrzanów pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz i awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy D pierwszej ligi.

0

W meczu pierwszej rundy chrzanowski zespół wygrał z Wisłą we własnej hali sportowej 39-30. W rewanżu ponownie okazał się lepszy, zwyciężając 28-22.

Chrzanowianie byli faworytem tej konfrontacji i z tej roli się wywiązali, chociaż po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 11-11.

W drugiej połowie spotkania wyrównana walka toczyła się jeszcze przed kwadrans. Potem do głosu doszli goście, którzy systematycznie zaczęli powiększać przewagę bramkową i ostatecznie zgarnęli w Sandomierzu pełną pulę.

Dzięki zwycięstwu, Unimetal Recycling MTS Chrzanów awansował na drugie miejsce w tabeli grupy D pierwszej ligi. Dotychczasowy wicelider KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał bowiem na wyjeździe z SMS ZPRP I Kielce 36-38.

SPR Wisła Sandomierz - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 22-28 (11-11)

Sandomierz: Skowron, Ciepliński - Pawelczyk 6, Radwański 6, A. Malinowski 5, Werstler 2, Grządkowski 1, Sapielak 1, Wiącek 1, Białkowski, Nowak, Stypa, Szklarski

Chrzanów: Górkowski, Plaszczak, Smaciarz - B. Hardzina 8, Węgrzyn 7, Sieczka 3, D. Skoczylas 3, B. Skoczylas 2, Cieniek 1, Cieślik 1, Franczak 1, Malinowski 1, Rusin 1, Dobrzański, M. Skoczylas

Czytaj również

Jubileuszu 150-lecia szkoły nie będzie. Jakie są pomysły na jej drugie życie?

Wiosenny falstart Fabloku Chrzanów. Porażka w meczu „o sześć punktów" (WIDEO, ZDJĘCIA)