Trzebinia zagrała na szóstkę i została nowym liderem rozgrywek

18.03.2023 17:46 | 0 komentarzy | 5 375 odsłon | Michał Koryczan

Piłkarze piątoligowego MKS Trzebinia wygrali wysoko na wyjeździe z KS Chełmek. Dzieki potknięciu Niwy Nowa Wieś awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

0
Michał Kowalik (z lewej) zdobyłdwa gole dla MKS w zwycięskim meczu z KS Chełmek

V liga - małopolska grupa zachodnia

KS Chełmek - MKS Trzebinia 1-6 (0-2)

0-1 Łukasz Skrzypek (20), 0-2 Marcin Kalinowski (35), 0-3 Michał Kowalik (58-karny), 0-4 Kacper Kikla (69), 1-4 Grzegorz Kantek (72), 1-5 Jakub Pająk (75), 1-6 Michał Kowalik (87)

Chełmek: Przewoźnik - Kukiełka (46. Nędza), Kantek (76. Soja), Gieroń, Celmer, Wierzba (69. Słowikowski), Sidor (46. Tomko), Kazek, Płatkowski, Piątek (80. Sidło),Majka

Trzebinia: Gielarowski - Sieczko, Kalinowski, Radwański, Gałka (87. Sz. Kurek), Grzyb (32. Zybiński), Ł. Skrzypek, Kikla, Kusiak (87. Baran), Kowalik, Arfa (70. J. Pająk)

Kapitalnie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze trzebińskiego MKS, rozbijając na wyjeździe KS Chełmek.
Prowadzenie gościom dał w 20. minucie Łukasz Skrzypek. Drugiego gola przed przerwą dorzucił Marcin Kalinowski.

Jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji (prawdopodobnie złamania kości śródstopia) boisko musiał opuścić Jakub Grzyb. Co więcej, tuż przed rozpoczęciem meczu z wyjściowego składu wypadł Łukasz Sochacki, któremu odnowił się uraz.

W niczym to jednak nie przeszkodziło „żółto-czarnym", którzy po zmianie stron nie zamierzali zwalniać tempa.

Zdobyli jeszcze cztery gole, a łupem bramkowym podzielili się Michał Kowalik (dwukrotnie trafiał do siatki), Jakub Pająk i debiutujący w barwach MKS Kacper Kikla. Honorowego gola dla miejscowych strzelił Grzegorz Kantek.

Dzięki zwycięstwo Trzebinia awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji. Dotychczasowy lider Niwa Nowa Wieś zremisował bowiem u siebie 2-2 z zamykającą tabelę Clepardią Kraków.

- Praca, którą wykonaliśmy w przerwie zimowej przyniosła efekty już w pierwszym meczu. Nasza wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała. Nie wykorzystaliśmy bowiem jeszcze kilku bardzo dobrych okazji bramkowych. Drużyna pokazała niesamowity charakter. Od początku do końca spotkania realizowała to, co sobie założyliśmy. Przyniosło to oczekiwany skutek. Powiem szczerze, że do Chełmka jechałem z duszą na ramieniu. To derbowe spotkanie, a zespół Chełmka w rundzie jesiennej napędził nam sporo strachu. Zwycięstwo 6-1 na bardzo trudnym terenie pokazało, że drzemie w nas ogromny potencjał - mówi Wojciech Skrzypek, szkoleniowiec MKS Trzebinia.

W następnej kolejce jego zespół podejmie na swoim stadionie trzecie w tabeli Tempo Białka, które w tej serii spotkań pauzowało.