Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Powalczą o fotel burmistrza Alwerni

11.02.2024 11:00 | 2 komentarze | 5 243 odsłon | Łukasz Dulowski
Na razie dwóch kandydatów oficjalnie potwierdziło swój start w kwietniowych wyborach na burmistrza Alwerni.
2
Powalczą o fotel burmistrza Alwerni
Na tę chwilę wiadomo, że o urząd burmistrza Alwerni w kadencji 2024-2029 będą konkurować: Beata Nadzieja-Szpila (burmistrzyni od 2018 r.) i Tomasz Tomaszewski (aktualnie przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czym zamierzasz się kierować głosując w wyborach burmistrza/wójta?

Gdyby obecna burmistrzyni Beata Nadzieja-Szpila, mieszkanka Regulic, zdobyła mandat poselski w zeszłorocznych wyborach parlamentarnych, to być może teraz byłoby więcej chętnych do rządzenia gminą w kadencji 2024-2029.

Pani burmistrz nie została posłanką, więc będzie się ubiegać o reelekcję na dotychczasowym stanowisku. Swoją decyzję w tej sprawie oficjalnie potwierdziła w rozmowie z dziennikarzem „Przełomu". Burmistrzynią została w 2018 r. Wcześniej była kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego w Alwerni. Jest bezpartyjna, ale do sejmu kandydowała z listy PiS.

Swój start w wyborach na burmistrz potwierdził Tomasz Tomaszewski z Alwerni, przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni. Jest bezpartyjny. Mówi, że utworzy własny komitet wyborczy. Na razie kompletuje listy. Będzie startował na burmistrza Alwerni i do rady miejskiej. Ma poparcie Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 i Lewicy.

CZYTAJ:
Zaprezentowali się kandydaci na burmistrzów w gminach powiatu chrzanowskiego

Inną, aktywną postacią w Radzie Miejskiej w Alwerni jest Edward Majchrowski z Poręby Żegoty, zawodowo związany z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w podkrakowskich Karniowicach. Stwierdził w rozmowie z „Przełomem", że rozważa start na burmistrza z własnego komitetu.

W kuluarowych rozmowach czasem padały też nazwiska Sławomira Kurnika (obecnie wiceprzewodniczący rady miejskiej, członek partii Polska 2050) i Tomasza Siemka (burmistrz Alwerni w latach 2014-2018). Panowie jednoznacznie zdementowali swój start na burmistrza Alwerni.