Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zaprezentowali się kandydaci na burmistrzów w gminach powiatu chrzanowskiego (WIDEO)

05.02.2024 13:00 | 7 komentarzy | 14 071 odsłon | Łukasz Dulowski
Platforma Obywatelska, Polska 2050 i Lewica wspólnie poparły kandydatkę i kandydatów na burmistrzów Alwerni, Chrzanowa, Libiąża i Trzebini oraz wójta Babic.
7
Zaprezentowali się kandydaci na burmistrzów w gminach powiatu chrzanowskiego (WIDEO)
Uczestnicy poniedziałkowej konferencji: radny wojewódzki Tadeusz Arkit (PO), przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni Tomasz Tomaszewski, wójt Babic Radosław Warzecha, burmistrz Libiąża Jacek Latko, burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek (Polska 2050), przewodnicząca Rady Osiedla Centrum w Trzebini Marzena Jewuła (PO), wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębala (PO), poseł Marek Sowa (PO), przewodniczący rady powiatu Włodzimierz Korczyński i radny powiatowy Paweł Rejdych (Lewica), poseł Rafał Komarewicz (Polska 2050)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Kandydaci na burmistrzów Alwerni, Babic, Chrzanowa, Libiąża i kandydatka na burmistrzynię Trzebini zostali oficjalnie przedstawieni na poniedziałkowej konferencji prasowej w MOKSiR w Chrzanowie.

Tomasz Tomaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni, kandydat na burmistrza Alwerni:
- Uważam, że porozumienie wszystkich kandydatów na burmistrzów w naszych gminach jest bardzo ważne, bo jak będziemy razem działać, to jesteśmy w stanie dużo więcej osiągnąć.

Radosław Warzecha, wójt Babic, ubiegający się o reelekcję:
- Wybory to taki moment, który pokazuje, jak chcemy widzieć przyszłość naszych małych ojczyzn. Na swoich listach zebrałem osoby, które mają doświadczenie, energię, młodość. To, że jesteśmy razem, stanowi potwierdzenie, że w jedności duża siła.

Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa, ubiegający się o reelekcję:
- Cieszę się, że na zachodzie Małopolski jest to chyba pierwsza konferencja przed wyborami samorządowymi, gdzie wspólnie Polska 2050, Koalicja Obywatelska, Lewica prezentują po jednym kandydacie z każdej z gmin. Dobrze, że nie konkurujemy ze sobą, ale współpracujemy. Wierzę, że nowa kadencja będzie o wiele lepsza dla naszych gmin.

Jacek Latko, burmistrz Libiąża, ubiegający się o reelekcję:
- Startuję w tych wyborach, bo wróci normalność do samorządów. Ostatnie dwie kadencje to było tłamszenie samorządów.

Marzena Jewuła, przewodnicząca Rady Osiedla Centrum w Trzebini, kandydatka na burmistrzynię Trzebini:
- Mam świadomość, że Trzebinia ma bardzo dużo spraw do rozwiązania. Wiem, że wspólnie jesteśmy w stanie wiele osiągnąć, zbudować Trzebinię lepsza i silniejszą.