Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

WYBORY. Ruch Dobrobytu i Pokoju przedstawił w Chrzanowie swojego kandydata do Senatu (WIDEO)

28.09.2023 15:00 | 2 komentarze | 5 756 odsłon | Michał Koryczan

W czwartkowe przedpołudnie, przed chrzanowskim magistratem briefing prasowy zorganizował Piotr Graczyk.

2
WYBORY. Ruch Dobrobytu i Pokoju przedstawił w Chrzanowie swojego kandydata do Senatu (WIDEO)
Piotr Graczyk i Michał Dyrdał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Piotr Graczyk kandyduje do Senatu z listy Ruchu Dobrobytu i Pokoju w okręgu 30, obejmującym powiaty chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki.

W związku ze startem w październikowych wyborach parlamentarnych, w czwartek, 28 września przed Urzędem Miejskim w Chrzanowie zorganizował briefing prasowy.

- Z zawodu jestem naukowcem i menadżerem. Pracuję w firmie zajmującej się biotechnologią. Spędziłem ponad 20 lat pracując zagranicą, Około 10 lat temu wróciłem do kraju i zamieszkałem na wsi, gdzie poświęciłem się pracy dla ludzi, którzy mnie otaczają. Prostych ludzi, można by powiedzieć chłopów, górali. Oni właśnie poparli moja kandydaturę - mówi Piotr Graczyk, mieszkający w Bieńkówce, w powiecie Suskim.

Jak mówi Michał Dyrdał z Ruchu Dobrobytu i Pokoju, ugrupowanie to jest oddolną organizacją wyborców, której struktury były budowane przez ostatnie pół roku.

- Cała inicjatywa wynikła z niezadowolenia społecznego i tego co dzieje się w naszym kraju. Doszliśmy do wniosku, że spróbujemy sami cokolwiek zmienić na lepsze. Są między nami zwykli ludzie, niepowiązani z żadnymi partiami politycznymi - mówi Michał Dyrdał.