Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk powołał nowych zastępców komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie.
Komendant Główny Policji powołał insp. Piotra Morajkę na stanowisko I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie ds. prewencji oraz insp. Tomasza Drożdżaka na zastępcę komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie ds. kryminalnych. W uroczystym przekazaniu obowiązków wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Insp. Piotr Morajko jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku.
Związany od początku służby z krakowską jednostką. Był m. in. naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji Kraków Wola Duchacka - Swoszowice, zastępcą komendanta Komisariatu Policji VI w Krakowie oraz zastępcą komendanta Komisariatu Policji I w Krakowie.
Od 1 lutego 2019 roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie, a od 1 kwietnia 2019 roku powołany został na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie.
Insp. Tomasz Drożdżak służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Na początku swojej kariery zawodowej służył jako szeregowy policjant. Następnie pełnił służbę jako dzielnicowy w Komisariacie XIII Policji w Krakowie, gdzie rozpoczął służbę w pionie dochodzeniowo-śledczym, awansował do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.
Zajmował się najtrudniejszymi sprawami jako funkcjonariusz utworzonego jako pierwsze w Polsce Archiwum X - specjalizującego się badaniem niewykrytych zbrodni sprzed lat.
Od 2007 roku obejmował stanowiska kierownicze w Policji, kolejno jako m.in. naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, naczelnik Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, komendant powiatowy Policji w Miechowie, od 4 stycznia 2018 roku został powołany na stanowisko komendanta powiatowego Policji w Krakowie.
Czytaj również
Piłkarski weekend. Oto terminarz sobotnich i niedzielnych meczów
Inspekcja Transportu Drogowego z kontrolą w PKM Jaworzno po pożarze autobusu jadącego do Chrzanowa
W Dulowej zamiast przejazdu ma powstać przejście do Puszczy Dulowskiej
100 goli w lidze. Michał Kowalik zapisał się w historii MKS Trzebinia
Mateusz198219:25, 24.03.2023
to ten komendant główny od granatnika ?
hasler19:55, 24.03.2023
Granatnik vel pancerfaust.
Kapitan BoIs11:32, 25.03.2023
Z pół tony na pierwszym planie. Słuszną linię ma wasza partia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Dokładnie wiedziała na co się pisze.
dede
08:16, 2025-05-13
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.
stary zgred
07:57, 2025-05-13
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało
Ogień
22:11, 2025-05-12