Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Młodzież pokazała, że Europa da się lubić (ZDJĘCIA)

19.03.2023 20:09 | 1 komentarz | 2 408 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Młodzi w Unii Europejskiej - to temat konkursu zorganizowanego przez Szkolny Klub Europejski „Lider" w II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie. Przyciągnął spore grono uczestników. Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji lub spotów ukazujących, jakie możliwości daje młodym członkostwo ich kraju w Unii Europejskiej.

1
Młodzież pokazała, że Europa da się lubić (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs „Europa da się lubić" został zorganizowany w ramach projektu „Ożywienie działalności SKE" we współpracy z Fundacją im. Roberta Schumana.

Dobre warunki do nauki, pracy, swobodnego podróżowania. To niektóre z atutów przynależności do Unii Europejskiej, najczęściej wymieniane w prezentacjach przez uczniów II LO w Chrzanowie. Nie zabrakło też lokalnych wątków. Niektóre z prac konkursowych pokazały, jak od momentu wstąpienia Polski do UE zmieniał się Chrzanów i powiat chrzanowski. Okazało się, że wiele ważnych inwestycji nasz region zawdzięcza właśnie członkostwu Polski w Unii.

Prace młodzieży oceniało jury w składzie:
przewodniczący - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Andrzej Bieda, Agnieszka Filipowicz - dziennikarka tygodnika „Przełom" oraz specjalistka ds. komunikacji i PR w Akademii Górnośląskiej w Katowicach, Izabela Ciołczyk - nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w II Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Jury przyznało w kategorii prezentacja następujące miejsca:
I miejsce - Izabela Kotela, Emilia Zborowska, Hanna Pacławska oraz Aniela Cebula z klasy 2d.
II miejsce - Grzegorz Augustynek i Piotr Feliksik z klasy 1c.
III miejsce - Kinga Piwowarska, Małgorzata Piątek, Aleksandra Palka ora Maja Grudzień z klasy 1g.

Wyróżnienie otrzymali Tymoteusz Wożniak, Maja Kulikowska oraz Anna Bytomska z klasy 1f.
Zwycięskie drużyny zaprezentowały trzy kraje Unii Europejskiej - Szwecję, Danię i Irlandię.

Natomiast w kategorii spot I miejsce zdobyła drużyna w składzie - Maja Kozłowska, Oliwia Mizia i Zuzanna Lelito z klasy 2f, II miejsce - Oliwia Maśko i Julia Litwińska z klasy 1d, a III miejsce - Weronika Abram z klasy 1g.

Opiekunami Klubu Europejskiego w II LO w Chrzanowie są: Aneta Mulka, Izabela Ciołczyk, Ewelina Furmanik.