Chrzanów

Wiosenny falstart Fabloku Chrzanów. Porażka w meczu „o sześć punktów” (WIDEO, ZDJĘCIA)

18.03.2023 19:15 | 1 komentarz | 3 656 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze Fabloku Chrzanów dwukrotnie obejmowali prowadzenie w meczu z Babią Góra Sucha Beskidzka, ale to rywale zgarnęli komplet punktów w tym arcyważnym meczu pierwszej wiosennej kolejki oświęcimskiej klasy okręgowej.

1
Piotr Żbik (z lewej) strzelec pierwszego gola dla Fabloku Chrzanów w meczu z Babią Góra Sucha Beskidzka

Materiał wideo:

Klasa okręgowa - Oświęcim

MKS Fablok Chrzanów - Babia Góra Sucha Beskidzka 2-4 (2-2)

1-0 Piotr Żbik (5), 1-1 Mateusz Oleksy (20), 2-1 Szymon Marcela (22), 2-2 Robert Starowicz (34), 2-3 Beniamin Łuczak (58), 2-4 Maciej Stróżak (74)

Fablok: Dębski - Ruczyński, W. Grudziński, Kadłuczka (89. Ferdek), Lasik, Jochymek (66. Przystalski), Lickiewicz (89. Zgudziak), Wawak (66. Dudek), Brzezoń (21. Szczurek, 89. P. Kurek)), Marcela, P. Żbik (66. Pabis)

Babia Góra: G. Steczek - Szarlej, Żmuda, Łuczak, Baziński (59. Wójtowicz), Janiczek (80. P. Steczek), Siwiec (80. Kadela), Szwed, Stróżak, Starowicz (59. Ramos Douglas Venancio), Oleksy

Pojedynek sąsiadów z tabeli był meczem z gatunku tych „o sześć punktów". Obie ekipy plasują się w dolnych rejonach tabeli i na wiosnę czeka je ciężka walka o utrzymanie.

Ze względu na zły stan murawy na obiekcie, na którym Fablok rozgrywa mecze ligowe, spotkane odbyło się na nowym boisku ze sztuczną trawą w Trzebini. Tym samym rozegrano tu pierwszy mecz o stawkę. Wcześniej odbywały się tu bowiem tylko sparingi.

Początek meczu mógł wskazywać, że trzebińskie boisko może się okazać szczęśliwe dla chrzanowian.
Już w 5. minucie Rafał Brzezoń odebrał piłkę obrońcy. Następnie wpadł w pole karne i zagrał futbolówkę do Piotr Żbika, który dał prowadzeniem Fablokowi.

Po stracie gola goście ruszyli do ataku, ale to chrzanowianie po raz drugi trafili do siatki. Arbiter dopatrzył się jednak w tej sytuacji spalonego.

W 20. minucie Babia Góra wyrównała po strzale z pola karnego autorstwa Mateusza Oleksego. Gospodarze grali wtedy w dziesiątkę, bo poza boiskiem przebywał kontuzjowany Rafał Brezezoń. Kapitan Fabloku nie wrócił już zresztą na murawę i z urazem nogi pojechał do szpitala.

Chrzanowianie bardzo szybko odpowiedzieli na wyrównujące trafienie i w 22. minucie po dośrodkowaniu Przemysława Ruczyńskiego, pozyskany w przerwie zimowej z Górnika Jaworzno Szymon Marcela ładnym uderzeniem głową pokonał golkipera przyjezdnych.

Fablok nie zdołał dowieźć skromnego prowadzenia do przerwy. W 34. minucie po centrze z rzutu rożnego Robert Starowicz pokonał strzałem głową Grzegorza Dębskiego.

Po zmianie stron przewaga zespołu z Suchej Beskidzkiej rosła z każdą minutą. Udokumentowana została ona w 58. minucie.

Po strzale Maciej Stróżaka z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru i trafiła w słupek. Do futbolówki jako pierwszy dopadł Beniamin Łuczak, dając swojej drużynie prowadzenie.

Wynik na 4-2 dla Babiej Góry ustalił w 74. minucie Maciej Stróżak, który wpakował piłkę do pustej bramki.