Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wiadukt kolejowy w Chrzanowie zostanie oświetlony, ale auta już pod nim nie pojadą (WIDEO, ZDJĘCIA)

18.03.2023 12:00 | 5 komentarzy | 9 679 odsłon | Michał Koryczan

Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Krasickiego w Chrzanowie ma się zakończyć w połowie roku, ale pociągi mają z niego korzystać już wcześniej.

5
Wiadukt kolejowy w Chrzanowie zostanie oświetlony, ale auta już pod nim nie pojadą (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiadukt na ul. Krasickiego w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wiadukt na ul. Krasickiego (wjazd od Świętokrzyskiej) to jeden z dwóch ostatnich obiektów w mieście, przebudowywanych w ramach modernizacji linii kolejowej. Przypomnijmy, że modernizowany jest jeszcze wiadukt na ul. Siennej.

Prace trwają od października ubiegłego roku. Ich zakończenie planowane jest w połowie roku bieżącego.

Wykonane zostało już nowe torowisko. Pociągi mają zacząć ponownie kursować w niedzielę, 26 marca. Obecnie na trasie Trzebinia - Oświęcim funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa.

- Do 4 czerwca autobusy zastępcze przewidziano jeszcze w porze dziennej podczas 9 weekendów oraz przez około 2 tygodnie w maju, na odcinku Libiąż - Oświęcim. Szczegóły zostały uwzględnione w korekcie rozkładu jazdy od 12 marca do 10 czerwca tego roku - mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK SA.

Zabytkowy wiadukt na ul. Krasickiego zachowa dotychczasową formę. Po zakończeniu prac, pod obiektem nie zostanie jednak przywrócony ruch samochodowy. Będzie można się tam przedostać jedynie pieszo lub na rowerze.

- Konstrukcja będzie wzmocniona, a kamienne skrzydła oraz ściany czołowe zostaną oczyszczone. Oświetlenie zapewni komfort pieszym i podkreśli charakterystyczne detale wiaduktu - informuje Dorota Szalacha.

Modernizacja linii kolejowej objęła w Chrzanowie modernizację stacji Chrzanów i przystanku Chrzanów Śródmieście oraz siedmiu wiaduktów: na ul. Zbożowej, Krakowskiej, 29 Listopada, Powstańców Styczniowych, Kadłubek, Siennej i Krasickiego.


Czytaj również

Licealiści z Chrzanowa zagrają o mistrzostwo Małopolski w piłce ręcznej

Zmarł Ryszard Niemiec, były dziennikarz i działacz piłkarski

Śmiertelny wypadek w Regulicach. Zginął rowerzysta

Zmiana boiska i problemy kadrowe Gromca przed inauguracją rundy wiosennej

Żarki rozdawały prezenty jesienią, więc nie mają spokojnej wiosny

Fablok Chrzanów rozpocznie rundę wiosenną w Trzebini