Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Fablok Chrzanów rozpocznie rundę wiosenną w Trzebini

16.03.2023 18:00 | 0 komentarzy | 2 506 odsłony | Michał Koryczan

W pierwszej tegorocznej kolejce oświęcimskiej klasy okręgowej Fablok Chrzanów zmierzy się z Babią Góra Sucha Beskidzka.

0
Fablok Chrzanów rozpocznie rundę wiosenną w Trzebini
Fablok Chrzanów zagra z Babią Góra Sucha Beskidzka na nowym boisku w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spośród reprezentantów powiatu chrzanowskiego w oświęcimskiej okręgówce, na półmetku rozgrywek w najtrudniejszym położeniu jest Fablok Chrzanów.

W rundzie jesiennej zespół prowadzony przez Sebastiana Palucha zdobył tylko 12 punktów, co dało mu dopiero 14. (trzecie od końca) miejsce w tabeli.

- Jesteśmy świadomi jakimi zasobami ludzkimi dysponujemy. Na wiosnę będziemy się starać, aby utrzymać się w lidze - mówi Sebastian Paluch, trener Fabloku.

Jak informuje, w przerwie zimowej chrzanowski zespół opuścili Dawid Sabuda (jest bliski przenosin do Nadwiślanina Gromiec) i Karol Piechota (sprawy osobiste). Do drużyny dołączył natomiast Nikodem Przystalski (ostatnio Stadion Śląski Chorzów). W kręgu zainteresowań jest jeszcze dwóch nowych graczy.

Na inaugurację wiosennej batalii ligowej chrzanowian czeka arcyważne spotkanie z sąsiadem w tabeli, czyli Babią Góra Sucha Beskidzka. Wygrana w tym meczu pozwoli chrzanowianom zrównać się punktami z rywalem, ale przede wszystkim da zespołowi pozytywnego kopa na dalszą część sezonu.

- To będzie mecz o sześć punktów. Cieszy nas fakt, że młodzi zawodnicy pukają coraz mocniej do pierwszego składu. Widać to było podczas zimowych sparingów - mówi Sebastian Paluch.

Ze względu na zły stan murawy na obiekcie sportowym przy ul. Szpitalnej w Chrzanowie, spotkanie z zespołem z Suchej Beskidzkiej odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną trawą w Trzebini. Początek zawodów w sobotę, 18 marca o godz. 15:00.


Czytaj również

Kościelny i propozycje seksualne. Zapadł wyrok sądu w głośnej sprawie z Regulic

Imitacja zabytku w Chrzanowie coraz bardziej widoczna (WIDEO, ZDJĘCIA)

Chełmek buduje kapitał na przyszły sezon

MKS Trzebinia rozpoczyna wiosenną batalię o awans. Na pierwszy ogień KS Chełmek

Miliony złotych na sieć wodociągową w gminie Babice. Kto złożył oferty w przetargu?

Manhattan Trzebinia trzeci na turnieju w Pszczynie