Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

"Piękna i Bestia" na deskach Libiąskiego Centrum Kultury

23.08.2022 14:30 | 0 komentarzy | 1 899 odsłona | Natalia Feluś

LCK zaprasza na spektakl teatralny "Piękna i Bestia" w wykonaniu grupy teatralnej "Pióro". Premiera odbędzie się 26 sierpnia o godz. 12.30. Będzie to przedstawienie na zakończenie półkolonii Letniej Akademii Pana Kleksa.

0
"Piękna i Bestia" na deskach Libiąskiego Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupa teatralna "Pióro" działa w Libiąskim Centrum Kultury od 20 lat. Zrzesza dzieci i młodzież od 9 do 16 roku życia, które chcą spróbować swoich sił w roli aktorów.

"Pióro" z sukcesami

Opiekunem grupy jest pani Małgorzata Hołownia. "Pióro" ma na swoim koncie m.in. III nagrodę na 35 Małopolskim Przeglądzie Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Dzieci wystawiły wtedy bajkę M. Konopnickiej "Na jagody".

Teraz pani Małgorzata reżyseruje spektakl "Piękna i Bestia". Przygotowała do niego także scenografię i kostiumy. W przedstawieniu weźmie udział 5 osób. Potrwa ok. 35 minut. To premiera spektaklu (odbędzie się 26 sierpnia w sali teatralnej LCK o godz. 12.30), nad którym grupa intensywnie pracuje od maja.

Próby młodych aktorów

- Nasze spotkania na próbach to nie tylko ćwiczenie tekstów, ale też dobra zabawa połączona z nauką praktycznych umiejętności. Pracujemy bowiem nad emisją głosu i dykcją, a także rozwijamy wyobraźnię np. poprzez zabawy w stylu kalambur - opowiada reżyserka.

Bilety na spektakl dostępne będą w sprzedaży w dniu wydarzenia. Cena: 5 zł od osoby.

Natomiast chętne dzieci, które skończyły 9 lat mogą w dowolnej chwili dołączać do grupy "Pióro" zgłaszając się do budynku LCK w Libiążu.