Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Dzieci z rodzin popegeerowskich z Alwerni i Krzeszowic dostaną laptopy

03.08.2022 17:00 | 6 komentarzy | 4 580 odsłony | Michał Koryczan

Blisko 4,3 mln zł trafi do małopolskich gmin na zakup komputerów, laptopów i tabletów dla dzieci byłych pracowników PGR-ów. Wśród samorządów mogących liczyć na pieniądze są Alwernia i Krzeszowice.

6
Dzieci z rodzin popegeerowskich z Alwerni i Krzeszowic dostaną laptopy
Fot. Tadeusz Jachnicki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o konkurs „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym", To jedno z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu „Cyfrowa Gmina".

Na realizację konkursu przeznaczono ponad 586 mln złotych z funduszy Unii Europejskiej. Celem jest wyeliminowanie wszelkich ograniczeń w dziedzinie cyfryzacji poprzez wsparcie rodzin z dziećmi z terenów popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz usług umożliwiających dostęp do internetu.

W całej Małopolsce pieniądze na zakup komputerów, laptopów i tabletów otrzymają 43 gminy z Małopolski. Trafi do nich łącznie 4 283 450 zł.

Do gminy Alwernia trafią 32 laptopy o wartości 112 tys. zł, natomiast do gminy Krzeszowice 192 laptopy warte 480 tys. zł.

Na największe dofinansowanie może liczyć gmina Uście Gorlickie, która otrzyma blisko 620 tys. zł.

- Dzięki sprzętowi komputerowemu, który już wkrótce trafi do gmin, dzieci i młodzież będą miały szansę na równy rozwój. Żyjemy w dobie cyfryzacji, dlatego będziemy dążyć do ograniczenia wykluczenia cyfrowego, w szczególności wśród młodego pokolenia i właśnie na takich obszarach, jak tereny popegeerowskie - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

Czytaj również

Sztywny Pal Azji będzie miał w Chrzanowie swój mural

Świt Krzeszowice stracił jednego z ligowych rywali

Piłkarski raport transferowy - notowanie pierwsze

Rozpoczynają się zapisy do Chechło Run

Popili i wsiedli za kierownicę. Jeden miał 2, a drugi 3 promile

Poznaliśmy terminy domowych meczów ligowych MKS Trzebinia